Książnica Pana Jana

Wytyczno 51, 22-234 Urszulin, Lublin, Poland


Latest Updates

@Książnica Pana Jana 2017-11-14

Zajęcia głośnego czytania w ramach kampana Polska czyta dzieciom w Oddziale Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej w Wytycznie miało miejsce w dniu 7 listopada 2017 r.

@Książnica Pana Jana 2017-10-11

Paczka Literatarła również do Filii Bibliotecznej w Wytycznie. Zawiera 21 książek i 2 audiobooki, które po opracowaniu będą czekać na Was w wypożyczalczka Litera akcja organizowana przez Wydawnictwo Agora oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego do której przystąpiła również Gminna Biblioteka Publiczna w Urszulinie

@Książnica Pana Jana 2017-10-11

Kolejne spotkanie głośnego czytania tym razem w Oddziale Zerowym w Szkole Podstawowej w Wytycznie, miało miejsce w dniu 7 października br. Dzieci wysłuchały opowiadanron Sadaz bajeczzarowawaliowa wró zbioki przedszkolie zabrakło też zabaw ruchowych, które sprawiły dzieciom ogromną radość. Nagrodą dla wszystkich były cukierki.

@Książnica Pana Jana 2017-10-06

22 września br. w Punkcie PrzedszkolnczóWytycznie odbyło się głośne czytanie w ramach kampana Polska czyta dziecrzedszkolaki z zaciekawieniem wysłuchały czytane przez bibliotekarkę utwokoteie bywa słonecaz bajeczzat lkie śledztwo G zbioki przedszkolrzeny Kwietniewskiej-Talarczyk. Chętnie odpowiadały na zadawane pytania a w nagrodę otrzymały zakładki do książek i cukierki.

@Książnica Pana Jana 2017-10-06

14 września br. Książnica gościła grupę bibliotekarzy z powiatu parczewskiego. Swoją obecnością zaszczyciła nas projektantka Książnicy pani Sabina Mazurek-Zawadzka oraz jej małżonek pan Jarosław. Grupę pilotował pan Grzegorz Winnicki z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie.

@Książnica Pana Jana 2017-10-06

13 września br. Książnicę również odwiedziła grupa bibliotekarzy z powiatu radzyńskiego.

@Książnica Pana Jana 2017-10-06

13 września br. Książnicę odwiedzili klubowicze Klubu Emeryt we Włodawie wraz z dyrektorem Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie panem Jackiem Żurawskim.

@Książnica Pana Jana 2017-09-11

W sobotę 09 września 2017r w Książnicy Pana Jana po raz drugi odbyła się akcja Narodowe Czytanie, tym razem czytany był dramanisława Wyspiańskiego. We wspólnym czytaniu dramatu udział wzięli mieszkańcy miejscowości, uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej. Czytającym towarzyszył miejscowy zespół śpiewacleskie Epotkanie uświetnił symboliczny poczęstunek. Uczestnicy biorący udział w Narodowym Czytaniu otrzymali pamiątkowy stempanisława Wyspiańskiego.

@Książnica Pana Jana 2017-09-05

Biblioteka Publiczna Filia w Wytycznie ponownie włącza się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w sobotę godz,11.00

@Książnica Pana Jana 2017-06-26

W ramach Tygodnia Czytania Dzieciom w dniu 7 czerwca br.odbyło się spotkanie z Bogusławą Górską - lokalną koordynatorką kampanii społeczna Polska czyta dziecm razem pani Bogusia odwiedziła Szkołę Podstawową w Wytycznie. Spotkanie to zostało zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną w Wytycznie.

@Książnica Pana Jana 2017-06-26

W dniach 3 - 10 czerwca 2017 r. odbył się XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, pod hasłTANIE ZBLo największe doroczne święto w ramach trwającej nieprzerwanie od 2001 roku kampanii społeczna Polska czyta dzieco roku, Tydzień Czytania mobilizuje do aktywnej promocji czytelnictwa. W Oddziale PrzedszkolnzczóWytycznie dniu 5 czerwca br. miało miejsce działanie popularyzujące czytelnictwo, zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną w Wytycznie. Do akcji przyłączyły się również nauczycielki z Oddziału Przedszkolnego .

@Książnica Pana Jana 2017-06-13

W dniu 1 czerwca br. w Szkole Podstawowej w Wytycznie obchodzono Święto Rodziny. Filia Biblioteczna w Wytycznie również włączyła się w świętowanie Dnia Rodziny. Był konkurs czytelnic znasz te ksią którym udział wzięły nie tylko dzieci ale również i rodzice. Nagrodą za poprawne odpowiedzi były cukierki. Wszystkie dzieci otrzymały też od biblioteki słodkie upominki.

@Książnica Pana Jana 2017-05-19

Chętnych do wzięcia udziału w rajdzAZDOWY BIBLIOTEKoszę o zapisywanie się na listę w Bibliotece Publicznej w Urszulinie lub w Wytycznie.

@Książnica Pana Jana 2017-05-16

W dniu 11 maja br. w Szkole Podstawowej w Wytycznie z okazji Tygodnia Bibliotek odbyła się impreza czytelnicza zorganizowana przez bibliotekarkę szkolną panią Barbarę Zacharską przy współpracy z miejscową Biblioteką Publicznkie tajemnice kryje bibliot temat zajęć bibliotecznych z młodzieżą szkolną, która za zadanie miała stworzyć mapę mentalną, realizującą następujące tematy:k wygląda praca bibliotekamożna robić w bibliotastępnym zadaniem młodzież podzielona na grupy musiała odgadnąć zaszyfrowaną wiadomość związaną z książkami. Były również zagadki, krzyżówki i zabawy ruchowe. Głośne czytanie opowiadan skrzat Jagódka zakładał bibla na ksiąwykonaniu uczniów tutejszej szkoły. Dzieci i młodzież biorąca udział w konkursie plastycznym i czytelniczym otrzymały od Biblioteki Publicznej Filia w Wytycznie nagrody książkowe.

@Książnica Pana Jana 2017-05-16

W dniach 8-15 maja 2017 r. odbyła się XIV edycja programu Tygodnia Bibliotek pod hasłlioteka. Oczywiścłównym celem tego programu jest podkreślenie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Tydzień Bibliotek to ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy, organizowana od 2004 r. przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. W związku z Tygodniem Bibliotek, w Książnicy 9 maja br. odbyła się impreza czytelnicza zorganizowana przez Bibliotekę Publiczną w Wytycznie. Książnicę odwiedziły dzieci i młodzież z miejscowej Szkoły Podstawowej, nauczyciele oraz zaproszeni goście, pani Ewa Krukowska i Monika Urbańska-Nazaruk - instruktorki MBP we Włodawie. Był konkurs plastyczustracja do mojej ulubionej ksiąrojekt książacery wyobraięknego czytantkanie z poezją na wesebusy, zagadki i zabawy ruchowe. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

@Książnica Pana Jana 2017-05-08

„ BIBLIOTEKA. OCZYWIŚCIE ! „ 8 – 15 maja 2017 XIV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek Program zajęć w Bibliotece Publicznej Filia w Wytycznie w dniu 9 maja 2017 r /wtorek/ godz. 11.00 1.Konkurs plastyczny „Ilustracja do mojej ulubionej książki” 2.Zaprojektuj książkę „ Spacery wyobraźni” 3.„Spotkanie z poezją na wesoło” - konkurs czytelniczy 4.Zajęcia biblioteczne dla dzieci i młodzieży 5.Gry i zabawy ( rebusy, zagadki, krzyżówki, zabawy ruchowe) 6.Podsumowanie konkursów i rozdanie nagród 7.Poczęstunek Program zajęć w Szkole Podstawowej w Wytycznie w dniu 11 maja 2017 /czwartek/ godz.11.00 1. Lekcja biblioteczna „ Jakie tajemnice kryje biblioteka szkolna” 2. Gry i zabawy ( rebusy, zagadki, krzyżówki) 3. Spotkanie z książką „ Jak skrzat Jagódka zakładał bibliotekę” 4. Przedstawienie pt „ Moda na książkę ”

@Książnica Pana Jana 2017-04-04

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci obchodzimy co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Na wybór patrona tego dnia miał wpływ fakt, że napisane przez niego baśnie znane są na całym świecie. Przeczytane po raz pierwszy w dzieciństwie zapadają głęboko w pamięci i zostają z nami przez całe dorosłe życie. 04 kwietnia br. w Oddziale PrzedszkolnzczóWytycznie też postanowiliśmy uczcić ten dzień. Pani bibliotekarka z Biblioteki Publicznej w Wytycznie przeczytała dzieciom baśń H.CH Anderseoastępnie dzieci odgadywały rymowane zagadki dotyczące bohaterów baśni Andersena. Miały również za zadanie odgadnąć tytuł baśni po usłyszanym fragmencie. Przedszkolaki wykazały ogromną wiedzę i pokazały, że baśnie H.CH. Andersena nie są im obce. Na koniec otrzymały kolorowanki z bohaterami baśni tegoż baśniopisarza.

@Książnica Pana Jana 2017-03-13

Dbasz o swoje zdrowie?. Musisz coś zrobić z pierwszą zmarszczką?. Może bolą Cię stawy?.Twoje włosy wymagają odpowiedniej pielęgnacji?. Na powyższe problemy i wiele innych tematów uzyskasz fachowe rady i cenne informacje, przychodząc na spotkanie w dniu 15 marca br. /środa/ godz.18.00, zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną Filia w Wytycznie w Książnicy Pana Jana. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

@Książnica Pana Jana 2017-03-11

8 marca br. w Książnicy Pana Jana odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną w Wytycznie pod patronatem Wójta Gminy Urszulin Tomasza Antoniuka. Spotkanie rozpoczął Wójt, składając wszystkim paniom życzenia z okazji ich święta. Każda z kobiet otrzymała tradycyjny goździk. Uroczystość uatrakcyjniły występy zespołu śpiewaczeeskie EWytyczna a prawdziwym hitem okazał się mini koncert Natalii Wilk i Tomasza Momota zatytułowapiękniejsze ballady świopełnieniem miłego wieczoru był słodki poczęstunek przy filiżance kawy i herbaty.

@Książnica Pana Jana 2017-02-09

W dniu 08 lutego 2017 r w Książnicy odbyła się prelekcja w ramach progralaskowa Gmzeprowadzona przez policjantów z Komisariatu Policji w Urszulinie. Tematy poruszane podczas spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców Gminy Urszulin i niewątpliwie wpłyną na poprawienie bezpieczeństwa ruchu drogowego a w szczególności pieszych i rowerzystów.


See more learning institutes near Wytyczno

Parking

Lot Parking Yes
Street Parking Yes
Valet Parking No

Operating Hours

monClosed
tueClosed
wedClosed
thuClosed
friClosed
satClosed
sunClosed

Suggestions


Privacy Policy