Książnica Pana Jana

Wytyczno 51, 22-234 Urszulin, Lublin, Poland


Latest Updates

@Książnica Pana Jana 2017-11-14

Zajęcia głośnego czytania w ramach kampanii "Cała Polska czyta dzieciom w Oddziale Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej w Wytycznie miało miejsce w dniu 7 listopada 2017 r.

@Książnica Pana Jana 2017-10-11

"Paczka Literacka" dotarła również do Filii Bibliotecznej w Wytycznie. Zawiera 21 książek i 2 audiobooki, które po opracowaniu będą czekać na Was w wypożyczalni." Paczka Literacka" to akcja organizowana przez Wydawnictwo Agora oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego do której przystąpiła również Gminna Biblioteka Publiczna w Urszulinie

@Książnica Pana Jana 2017-10-11

Kolejne spotkanie głośnego czytania tym razem w Oddziale Zerowym w Szkole Podstawowej w Wytycznie, miało miejsce w dniu 7 października br. Dzieci wysłuchały opowiadania "Gawron Sadzuś" oraz bajeczek "Zaczarowany las"i "Konwaliowa wróżka" ze zbioru "Bajki przedszkolaka". Nie zabrakło też zabaw ruchowych, które sprawiły dzieciom ogromną radość. Nagrodą dla wszystkich były cukierki.

@Książnica Pana Jana 2017-10-06

22 września br. w Punkcie Przedszkolnym "Pszczółka" w Wytycznie odbyło się głośne czytanie w ramach kampanii "Cała Polska czyta dzieciom". Przedszkolaki z zaciekawieniem wysłuchały czytane przez bibliotekarkę utwory "Co kotek miał" i "Gdzie bywa słoneczko" oraz bajeczki "Skrzat Olinek" i "Wielkie śledztwo Gapy" ze zbioru "Bajki przedszkolaka" Marzeny Kwietniewskiej-Talarczyk. Chętnie odpowiadały na zadawane pytania a w nagrodę otrzymały zakładki do książek i cukierki.

@Książnica Pana Jana 2017-10-06

14 września br. Książnica gościła grupę bibliotekarzy z powiatu parczewskiego. Swoją obecnością zaszczyciła nas projektantka Książnicy pani Sabina Mazurek-Zawadzka oraz jej małżonek pan Jarosław. Grupę pilotował pan Grzegorz Winnicki z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie.

@Książnica Pana Jana 2017-10-06

13 września br. Książnicę również odwiedziła grupa bibliotekarzy z powiatu radzyńskiego.

@Książnica Pana Jana 2017-10-06

13 września br. Książnicę odwiedzili klubowicze Klubu Emeryt we Włodawie wraz z dyrektorem Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie panem Jackiem Żurawskim.

@Książnica Pana Jana 2017-09-11

W sobotę 09 września 2017r w Książnicy Pana Jana po raz drugi odbyła się akcja Narodowe Czytanie, tym razem czytany był dramat "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego. We wspólnym czytaniu dramatu udział wzięli mieszkańcy miejscowości, uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej. Czytającym towarzyszył miejscowy zespół śpiewaczy " Poleskie Echa". Spotkanie uświetnił symboliczny poczęstunek. Uczestnicy biorący udział w Narodowym Czytaniu otrzymali pamiątkowy stempel "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego.

@Książnica Pana Jana 2017-09-05

Biblioteka Publiczna Filia w Wytycznie ponownie włącza się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w sobotę godz,11.00

@Książnica Pana Jana 2017-06-26

W ramach Tygodnia Czytania Dzieciom w dniu 7 czerwca br.odbyło się spotkanie z Bogusławą Górską - lokalną koordynatorką kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom".Tym razem pani Bogusia odwiedziła Szkołę Podstawową w Wytycznie. Spotkanie to zostało zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną w Wytycznie.

@Książnica Pana Jana 2017-06-26

W dniach 3 - 10 czerwca 2017 r. odbył się XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, pod hasłem "CZYTANIE ZBLIŻA". To największe doroczne święto w ramach trwającej nieprzerwanie od 2001 roku kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom". Co roku, Tydzień Czytania mobilizuje do aktywnej promocji czytelnictwa. W Oddziale Przedszkolnym " Pszczółka" w Wytycznie dniu 5 czerwca br. miało miejsce działanie popularyzujące czytelnictwo, zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną w Wytycznie. Do akcji przyłączyły się również nauczycielki z Oddziału Przedszkolnego .

@Książnica Pana Jana 2017-06-13

W dniu 1 czerwca br. w Szkole Podstawowej w Wytycznie obchodzono Święto Rodziny. Filia Biblioteczna w Wytycznie również włączyła się w świętowanie Dnia Rodziny. Był konkurs czytelniczy "Czy znasz te książki", w którym udział wzięły nie tylko dzieci ale również i rodzice. Nagrodą za poprawne odpowiedzi były cukierki. Wszystkie dzieci otrzymały też od biblioteki słodkie upominki.

@Książnica Pana Jana 2017-05-19

Chętnych do wzięcia udziału w rajdzie "ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ" proszę o zapisywanie się na listę w Bibliotece Publicznej w Urszulinie lub w Wytycznie.

@Książnica Pana Jana 2017-05-16

W dniu 11 maja br. w Szkole Podstawowej w Wytycznie z okazji Tygodnia Bibliotek odbyła się impreza czytelnicza zorganizowana przez bibliotekarkę szkolną panią Barbarę Zacharską przy współpracy z miejscową Biblioteką Publiczną. " Jakie tajemnice kryje biblioteka" to temat zajęć bibliotecznych z młodzieżą szkolną, która za zadanie miała stworzyć mapę mentalną, realizującą następujące tematy: " Jak wygląda praca bibliotekarza" oraz "Co można robić w bibliotece". Następnym zadaniem młodzież podzielona na grupy musiała odgadnąć zaszyfrowaną wiadomość związaną z książkami. Były również zagadki, krzyżówki i zabawy ruchowe. Głośne czytanie opowiadania "Jak skrzat Jagódka zakładał bibliotekę" i "Moda na książkę" w wykonaniu uczniów tutejszej szkoły. Dzieci i młodzież biorąca udział w konkursie plastycznym i czytelniczym otrzymały od Biblioteki Publicznej Filia w Wytycznie nagrody książkowe.

@Książnica Pana Jana 2017-05-16

W dniach 8-15 maja 2017 r. odbyła się XIV edycja programu Tygodnia Bibliotek pod hasłem "Biblioteka. Oczywiście!". Głównym celem tego programu jest podkreślenie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Tydzień Bibliotek to ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy, organizowana od 2004 r. przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. W związku z Tygodniem Bibliotek, w Książnicy 9 maja br. odbyła się impreza czytelnicza zorganizowana przez Bibliotekę Publiczną w Wytycznie. Książnicę odwiedziły dzieci i młodzież z miejscowej Szkoły Podstawowej, nauczyciele oraz zaproszeni goście, pani Ewa Krukowska i Monika Urbańska-Nazaruk - instruktorki MBP we Włodawie. Był konkurs plastyczny " Ilustracja do mojej ulubionej książki", projekt książki " Spacery wyobraźni", pięknego czytania "Spotkanie z poezją na wesoło", rebusy, zagadki i zabawy ruchowe. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

@Książnica Pana Jana 2017-05-08

„ BIBLIOTEKA. OCZYWIŚCIE ! „ 8 – 15 maja 2017 XIV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek Program zajęć w Bibliotece Publicznej Filia w Wytycznie w dniu 9 maja 2017 r /wtorek/ godz. 11.00 1.Konkurs plastyczny „Ilustracja do mojej ulubionej książki” 2.Zaprojektuj książkę „ Spacery wyobraźni” 3.„Spotkanie z poezją na wesoło” - konkurs czytelniczy 4.Zajęcia biblioteczne dla dzieci i młodzieży 5.Gry i zabawy ( rebusy, zagadki, krzyżówki, zabawy ruchowe) 6.Podsumowanie konkursów i rozdanie nagród 7.Poczęstunek Program zajęć w Szkole Podstawowej w Wytycznie w dniu 11 maja 2017 /czwartek/ godz.11.00 1. Lekcja biblioteczna „ Jakie tajemnice kryje biblioteka szkolna” 2. Gry i zabawy ( rebusy, zagadki, krzyżówki) 3. Spotkanie z książką „ Jak skrzat Jagódka zakładał bibliotekę” 4. Przedstawienie pt „ Moda na książkę ”

@Książnica Pana Jana 2017-04-04

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci obchodzimy co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Na wybór patrona tego dnia miał wpływ fakt, że napisane przez niego baśnie znane są na całym świecie. Przeczytane po raz pierwszy w dzieciństwie zapadają głęboko w pamięci i zostają z nami przez całe dorosłe życie. 04 kwietnia br. w Oddziale Przedszkolnym " Pszczółka" w Wytycznie też postanowiliśmy uczcić ten dzień. Pani bibliotekarka z Biblioteki Publicznej w Wytycznie przeczytała dzieciom baśń H.CH Andersena " Słowik". Następnie dzieci odgadywały rymowane zagadki dotyczące bohaterów baśni Andersena. Miały również za zadanie odgadnąć tytuł baśni po usłyszanym fragmencie. Przedszkolaki wykazały ogromną wiedzę i pokazały, że baśnie H.CH. Andersena nie są im obce. Na koniec otrzymały kolorowanki z bohaterami baśni tegoż baśniopisarza.

@Książnica Pana Jana 2017-03-13

Dbasz o swoje zdrowie?. Musisz coś zrobić z pierwszą zmarszczką?. Może bolą Cię stawy?.Twoje włosy wymagają odpowiedniej pielęgnacji?. Na powyższe problemy i wiele innych tematów uzyskasz fachowe rady i cenne informacje, przychodząc na spotkanie w dniu 15 marca br. /środa/ godz.18.00, zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną Filia w Wytycznie w Książnicy Pana Jana. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

@Książnica Pana Jana 2017-03-11

8 marca br. w Książnicy Pana Jana odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną w Wytycznie pod patronatem Wójta Gminy Urszulin Tomasza Antoniuka. Spotkanie rozpoczął Wójt, składając wszystkim paniom życzenia z okazji ich święta. Każda z kobiet otrzymała tradycyjny goździk. Uroczystość uatrakcyjniły występy zespołu śpiewaczego "Poleskie Echa" z Wytyczna a prawdziwym hitem okazał się mini koncert Natalii Wilk i Tomasza Momota zatytułowany "Najpiękniejsze ballady świata". Dopełnieniem miłego wieczoru był słodki poczęstunek przy filiżance kawy i herbaty.

@Książnica Pana Jana 2017-02-09

W dniu 08 lutego 2017 r w Książnicy odbyła się prelekcja w ramach programu "Odblaskowa Gmina" przeprowadzona przez policjantów z Komisariatu Policji w Urszulinie. Tematy poruszane podczas spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców Gminy Urszulin i niewątpliwie wpłyną na poprawienie bezpieczeństwa ruchu drogowego a w szczególności pieszych i rowerzystów.


See more learning institutes near Wytyczno

Parking

Lot Parking Yes
Street Parking Yes
Valet Parking No

Operating Hours

mon11:00 AM - 7:00 PM
tue10:00 AM - 6:00 PM
wed10:00 AM - 6:00 PM
thu11:00 AM - 7:00 PM
fri10:00 AM - 6:00 PM
sat10:00 AM - 6:00 PM
sunClosed

Privacy Policy