Szkoła Podstawowa w Turce

Turka 294, 20-258 Turka, Lublin, Poland


Latest Updates

@Szkoła Podstawowa w Turce 2017-11-18

17 listopada klasy czwarte wzięły udział w lekcji poznawczej w Bawialni Edukacyjnej Klanzy. Odkrywały tajemnice ulic Olejnej i Rybnej. Na zakończenie wykonały pachące zawieszki.

@Szkoła Podstawowa w Turce 2017-11-14

Koło Wolontariatu organizuje kolejną akcję. Tym razem zachęcamy do bycia Świętym Mikołajem! Możesz umilić 6 grudnia nie tylko swoim najbliższym. Przynieś do nas: ➡️ gry planszowe i edukacyjne ➡️ puzzle ➡️ zabawki: lalki, samochody, pluszaki, ➡️ zestawy kreatywne ➡️ klocki ➡️ płyty muzyczne ➡️ książki ➡️ gry komputerowe ➡️ wszystko co według was sprawi uśmiech na twarzach małych pacjentów Wszystkie zgromadzolacze i uprzyjemnialnego czasu przekażemy do szpitala dziecięcego. Dla małych pacjentów onkologii i hematologii. Więcej informacji na stronie: https://www.facebook.com/events/1926785384255357/

@Szkoła Podstawowa w Turce 2017-11-14

W sobotę, 11 listopada, uczennica Małgorzata Staruch z klasy VI oraz trio z klasy II w składzie: Maria Mazurek, Bartek Duda i Paulina reprezentowali naszą szkołę podczas II Festiwalu Pieśni Patriotycznej organizowanego przez Gminę Wólka i Fundację Biała Róża. Jesteśmy dymni z Bartusia, Marysi i Paulinki, gdyż jako jedyni spośród kategorii klas I-III, zdobyli WYRÓŻNIENIE!

@Szkoła Podstawowa w Turce 2017-11-14

Podczas lekcji pani Wioletta Tryk zapoznała uczniów z kolejnością wykonywania działań.

@Szkoła Podstawowa w Turce 2017-11-11

W sobotę, 11 listopada, uczennica Małgorzata Staruch z klasy VI oraz trio z klasy II w składzie: Maria Mazurek, Bartek Duda i Paulina reprezentowali naszą szkołę podczas II Festiwalu Pieśni Patriotycznej organizowanego przez Gminę Wólka i Fundację Biała Róża. Jesteśmy dymni z Bartusia, Marysi i Paulinki, gdyż jako jedyni spośród kategorii klas I-III, zdobyli WYRÓŻNIENIE!

@Szkoła Podstawowa w Turce 2017-11-07

Zachęcamy do wzięcia udziału w obchodach Dnia Niepodległości organizowanych przez Gminę Wólka.

@Szkoła Podstawowa w Turce 2017-11-07

I mamy już trzeci projekt realizowany we współpracy szkół (naszej i SP nr 48 w Lublinie), tym razem matematyczny. Oj dzieje się, dzieje :)

@Szkoła Podstawowa w Turce 2017-11-02

To już drugi międzynarodowy projekt realizowany w naszej szkole. Ten nosi tytuł:aldi`s Four Seasym razem uczniowie klasy IVb będą współtworzyli z dziećmi z dwóch szkół włoskich oraz z chorwackiej - wielkoformatowe plakaty inspirowane muzyką Vivaldi`ego. Już nie możemy się doczekać pierwszych działań!

@Szkoła Podstawowa w Turce 2017-10-28

Szkolne Koło Wolontariatu organizuje pierwszą akcję. Zachęcamy Państwa do włączenia się do zbierania makulatury przez cały rok szkolny 2017/2018. Przekażemy ją fundacji. Uczniowie przynoszą makulaturę zważoną. O ilości przyniesionych kilogramów informują opiekuna Koła Wolontariatu - Panią Monikę Kasprzak - Kot.

@Szkoła Podstawowa w Turce 2017-10-26

Klasa III wraz z wychowawczynią, w dniu 26 października, odwiedziła grób nieznanego żołnierza na skraju pobliskiego lasu.

@Szkoła Podstawowa w Turce 2017-10-20

W piątek, 20 października, klasy czwarte uczestniczyły w lekcji poznawczej w Bawialni Edukacyjnej Klanzy. Zajęcia są organizowane przy wsparciu Miasta Lublin, w ramach obchodów 700-lecia Lublina. Uczniowie poznali dziś zawód złotnika, dowiedzieli się czym był cech i czeladnicy. Integrowali się podczas wspólnych gier i zabaw na podłodze interaktywnej. Wykazali się precyzją i zręcznościa podczas wykonywania pracy plastycznej.

@Szkoła Podstawowa w Turce 2017-10-16

16 października gościliśmy teatrzyk objazdowy, który przedstawił klasom I - IV przygody Koziołka Matołka.

@Szkoła Podstawowa w Turce 2017-10-13

13 października świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Samorząd Uczniowski przygotował prześmieszny kabaret dotyczący życia szkoły.

@Szkoła Podstawowa w Turce 2017-10-13

Jak wygląda zawód ratownika medycznego? Odpowiedź na to pytanie uzyskali uczniowie klas młodszych, którzy wzięli udział w spotkaniu z ratownikiem.

@Szkoła Podstawowa w Turce 2017-10-09

9 października klasa III poznawała tajemnice i zakamarki ulic Złotej i Rybnej.

@Szkoła Podstawowa w Turce 2017-10-05

5 października klasa VII udała się na Zamek Lubelski i obejrzała wystawę prac Pabla Picasso.

@Szkoła Podstawowa w Turce 2017-10-04

Nasza szkoła zorganizowała konkurs gminny dla świetlic szkolnych naszej gminy. Wpłynęło 56 prac, 17 zostało nagrodzonych. Wyniki konkursu: 1 miejsce SP Turka -Julka Malinowska kl. 3 1 - Marysia Bomba SP Świdnik Mały - „0” 2 miejsce SP -Łuszczów - Julia Kiełbus kl. 3 2 miejsce SP- Sobianowice - Alicja Żebrowska kl. 3 3 miejsce SP- Pliszczyn- Tomasz Kochoń kl. 3 3 miejsce SP- Turka – Zosia Krzysiak kl. 3 Wyróżnienia Turka Gabrysia Blicharz kl. 1 Karolina Buciuceanu kl. 3 Amelka Gaj kl. 3 Oliwka Orysiak kl. 3 Wyróżnienia: Sobianowice Maja Flis kl. 3 Lena Lewczyk „0” Weronika Guzewska kl. 4 Wyróżnienia : Świdnik Mały Zuzanna Szewczyk :0” Martynka Kopeć kl. 3 Karolina Wrona kl. 1 Wyróżnienia: Łuszczów Aleksandra Kołtunik kl. 4 Zwieńczeniem konkursu było spotkanie z Policjantem i prelekcja na temat bezpieczeństwa na drodze.

@Szkoła Podstawowa w Turce 2017-10-04

Urząd Gminy Wólka zorganizował konkurs pt.:na Wólka w przyszło kategorii literackiej wyróżnienie otrzymała Aleksandra Fudalej - uczennica klasy VI, a w kategorii plastycznej wyróżnione zostały: Agata Bożek z klasy VI i Weronika Chalinowska z klasy V.

@Szkoła Podstawowa w Turce 2017-09-29

https://lublin.tvp.pl/34181542/28-wrzesnia-2017 - prace naszych uczniów biorące udział w konkursie gminnna Wólka w przyszłoTVP Lublin

@Szkoła Podstawowa w Turce 2017-09-22

21 września 2017 roku 4 uczennice naszej szkoły wzięły udział w Plenerze Artystycznym obejmującym działalność plastyczną i ceramiczną pod naztrzyckie Spotkania ze Sztorganizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Bystrzycy. I miejsce w ceramice zajęła - Aleksandra Fudalej z kl. VI I miejsce w malunku - Hanna Mekler z kl. VI wyróżnienie w malunku - Milena Samuła z kl. IVa

@Szkoła Podstawowa w Turce 2017-09-11

Zapraszamy wszystkich Rodziców na pierwsze zebranie w nowym roku szkolnym 2017/2018.


See more learning institutes near Sobianowice

Description

Szkoła Podstawowa w Turce powstała jeszcze przed wojną jako szkoła elementarna. Pierwszym kierownikiem została p. Zofia Wierzbicka. Mieściła sięopskim budyzystosowanym na szkołę. W 1945 r. dodano klasy VI i VII, lekcje odbywały się w klasach łączonych ze względu na niewielką ilość uczniów- w szkole było 81 dzieci. W 1958 nowym kierownikiem szkoły został p. Franciszek Mącik. GRN w Łuszczowie uchwaliła budowę nowej szkoły w ramach hasiąc szkół na tysiąclepołeczność miejscowa miała wnieść wkład własny w postaci materialnej i pracy społecznej na budowie. 9 kwietnia 1960 wbudowano kamień węgielny i wmurowano akt erekcyjny. Dzięki energicznym staraniom kierownika szkoły powstały budynek posiadał od razu salę gimnastyczną co było niespotykane na terenie gminy. Do budowy szkoły przyczyniły się również firmy, które przekazały nieodpłatnie materiały budowlane i wniosły pracę swoich ludzi: LZTPB i miejscowa spółdzielnia produkcyjna. Zwiększona została liczba oddziałów - w roku 1966 dodano oddział klasy VIII. W roku 1970 kierownikiem szkoły został p. Janusz Kukiełka. Największym wydarzeniem w szkole tym czasie było uzyskanie telefonu w roku 1972. W latach następnych szkoła rozwijała się pod kierownictwem: p. Władysława Celińskiego (od 1972), p. Czesławy Szkutnik (od 1975), p. Lucyny Kukiełki ( od 1986), p. Jadwigi Żółkowskiej (od 1991), p. Grażyny Jarosz (od 2001). Ood 2003 roku dyrektorem szkoły jest p. Beata Sobczak. Od września 2014 roku szkoła liczy po raz pierwszy 7 oddziałów, w których uczy się 110 uczniów.

Mission

MISJA Jesteśmy po to, by nauczać, wychowywać i inspirować do mądrej wolności. Wspomagamy rodzinę, kierując się dobrem dziecka w budowaniu jego przyszłości. W naszym działaniu realizujemy ideę, iż poprzez harmonijne i wielostronne zaspakajanie potrzeb, oczekiwań poznawczych, fizycznych, społecznych i duchowych dziecka osiągamy coraz pełniejszy rozwój jakim jest jego człowieczeństwo. WIZJA Nasza szkoła jest miejscem, w którym proces nauczania – uczenia się stanowi radosne przeżycie dla uczniów i nauczycieli. Osiągamy to, stosując metody i techniki pozytywnego uczenia, dzięki którym pomagamy każdemu dziecku odnaleźć tkwiący w nim ,,skarb” i rozwinąć go na miarę swoich możliwości.

Parking

Lot Parking Yes
Street Parking No
Valet Parking No

Suggestions


Privacy Policy