Gminna Biblioteka Publiczna Sławatycze

ul. Rynek 14, 21-515 Sławatycze


Latest Updates

@Gminna Biblioteka Publiczna Sławatycze 2017-12-21

Taniec w wykonaniu grupy ,,Zumbastyczne dziecidczas otwarcia klubu ,,SeniLisznej z życzeniami świątecznymi dla wszystkich:-)

@Gminna Biblioteka Publiczna Sławatycze 2017-12-07

Prowadzące - Tosia Kowal i Karolina Wojciechowska :-)

@Gminna Biblioteka Publiczna Sławatycze 2017-11-25

Nareszcie dotarły do Nas książki z akcji Kinder Mleczna Kanapka Przerwa na Wspólne Czytanie. W głosowaniu zajęliśmy 58 miejsce zdobywając 10830 głosów!!! Jeszcze raz dziękujemy za wszystkie głosy oddane na bibliotekę:-) Dzięki zaangażowaniu dzieci i dorosłych udało się zdobyć 50 książek dla dzieci o wartości 1250,00 zł. :-) :-)

@Gminna Biblioteka Publiczna Sławatycze 2017-11-07

Z radością informuję, iż w akcji Kinder Mleczna Kanapka - przerwa na wspólne czytanie - Biblioteka w Sławatyczach zdobyła pakiet 50 książek dla dzieci i młodzieży!!!!! Zajęliśmy 58 miejsce zdobywając 10830 głosów!!! Wszystkim, którzy oddawali głosy dziękuję w imieniu swoim i czytelników😊

@Gminna Biblioteka Publiczna Sławatycze 2017-10-27

Prowadzące: Iga Trybuchowicz i Kamila Chomiczewska.

@Gminna Biblioteka Publiczna Sławatycze 2017-10-27

Prowadzące: Iga Trybuchowicz i Kamila Chomiczewska

@Gminna Biblioteka Publiczna Sławatycze 2017-10-27

Spotkanie odbyło się ph.,,Mądra głowa zna przysłozieci poznały znaczenie wielu przysłów, grały w kalambury oraz wysłuchały książki pt. ,,Basia i wyprawa do l

@Gminna Biblioteka Publiczna Sławatycze 2017-10-13

Przypominam, że trwa głosowanie na bibliotekę w Sławatyczach w akcji wspolneczytanie.pl. Zachęcam do oddawania głosu codziennie.😊

@Gminna Biblioteka Publiczna Sławatycze 2017-10-05

GBP w Sławatyczach bierze udział w akcji Kinder Mleczna Kanapka - przerwa na wspólne czytanie. Wystarczy zarejestrować się na stronie wspolneczytanie.pl i oddać głos na GBP Sławatycze. Głosowanie trwa do 31 października. Codziennie można oddać 1 głos. Liczymy na Waszą pomoc!

@Gminna Biblioteka Publiczna Sławatycze 2017-09-29

29 września w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sławatyczach dokonano podsumowania letniego konkursu czytelniczego ,,Super Czytelnik Lata 2017”. Akcja polegała na zbieraniu pieczątek przez dzieci i trwała od 1.06.2017r. do 31.08.2017r. Za każdą książkę wypożyczoną w danym tygodniu uczestnicy otrzymywali pieczęć biblioteki do specjalnie opracowanej książeczki. W Gminnej Bibliotece Publicznej do akcji przystąpiło 19 osób, z czego 8 osobom udało się uzyskać tytuł Super Czytelnika Lata. Nagrodzeni otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy. Pozostałe osoby odebrały podziękowania za udział w akcji oraz upominki. Po części oficjalnej przygotowano niespodziankę - słodki poczęstunek. Pyszne, domowe ciasta upieczone przez mamy smakowały każdemu. Na zakończenie składankę układów tanecznych zaprezentowały dzieci z grupy tanecznej ,,Zumbastyczne dzieciaki” Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Super Czytelnika Lata już za rok.

@Gminna Biblioteka Publiczna Sławatycze 2017-07-29

Występ grupy ZUMBAstyczne dzieciaki podczas Dni Sławatycz

@Gminna Biblioteka Publiczna Sławatycze 2017-07-26

Wycieczka do Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie oraz do Parku Edukacji i Rozrywki - Farma Iluzji.

@Gminna Biblioteka Publiczna Sławatycze 2017-06-23

Gminna Biblioteka Publiczna w Sławatyczach po raz kolejny przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „ Noc Bibliotek”, która promuje czytelnictwo i biblioteki. Ze względu na duże zainteresowanie dzieci i młodzieży „Noc Bibliotek” odbyła się w Świetlicy w Mościcach Dolnych, w dniach 23 -24 czerwca 2017r. W przedsięwzięciu wzięło udział dwadzieścia osób, które aktywnie uczestniczą w życiu biblioteki. Spotkanie rozpoczęliśmy od zajęcia miejsc noclegowych tj. rozłożenia materacy, karimat oraz ulokowania swoich rzeczy tak, by nie przeszkadzały inny uczestnikom. Później dzieci spróbowały swoich sił w teleturnieju „ Milionerzy”, którego pytania dotyczyły wiedzy ogólnej. Teleturniej poprowadzili Gabriela Kowal i Dawid Chudycz (wolontariusz), którzy z zaangażowaniem wcielili się w rolę prowadzących. Najrozleglejszą wiedzą wykazała się Iga Trybuchowicz zdobywając nagrodę główną. W godzinach wieczornych rozpaliliśmy grilla, na którym piekliśmy kiełbaski i szaszłyki. Po posiłku tworzyliśmy wielkie bańki oraz graliśmy w piłkę. Później udaliśmy się na wieczorny spacer, by wśród bajecznych krajobrazów delektować się ciszą i niepowtarzalną atmosferą. Po powrocie odbyła się dyskoteka, a podczas niej show „Mam Talent”, w którym - tak jak w poprzednim roku - najlepszy okazał się duet taneczny Antoniny Kowal i Małgorzaty Zagajskiej. Drugie miejsce zajęli: Maja Buraczyńska, Paweł Goliński i Aleksandra Kisiel za układ taneczny. Na trzecim miejscu uplasowali ex aequo: Kasia Sobieraj oraz duet Gabriela Korzeniewska i Paulina Litkowska. Nagrodę specjalną otrzymała Sara Ślązak za gwiezdny pokaz akrobacji. Wszyscy uczestnicy „Mam Talent” otrzymali nagrody. Dyskoteka trwała w najlepsze, podczas niej dzieci chętnie ćwiczyły układy taneczne oraz bawiły się w kółeczku. Po wyczerpującym całym dniu przyszedł czas na spanie, jednak pomimo zmęczenia nie zasnęliśmy szybko. Tematów do rozmów i żartów nie brakowało… jak to bywa w czasie nocowania odbyła się tzw.„ zielona noc”, podczas której malowaliśmy się nawzajem pastą do zębów. Poranek rozpoczęliśmy od śniadania. Następnie udaliśmy się na dwór, gdzie tworzyliśmy niepowtarzalne obrazy na folii. Dwie uczestniczki Karolina i Iga przygotowały w tym czasie słodką niespodziankę dla wszystkich w postaci gofrów z bitą śmietaną i owocami. Nie zabrakło także zajęć bibliotecznych. Każdy uczestnik nocowania przyniósł ulubioną książkę, następnie ze słów przeczytanych z wybranej strony tworzyliśmy nowe i oryginalne historyjki. Po wyczerpującym poranku nadszedł czas na upragniony obiad w stylu włoskim czyli lubiane przez wszystkich spaghetti. Wszyscy zjedli obiad ze smakiem, a podczas deseru delektowali się lodami. Na zakończenie każdy otrzymał zakładki oraz naklejki ufundowane przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Serdeczne podziękowania kierujemy do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sławatyczach za wsparcie finansowe, natomiast P. Mariuszowi Chomiczewskiemu dziękujemy za pomoc rzeczową.


See more learning institutes near Slawatycze

Suggestions


Privacy Policy