Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała S. Wyszyńskiego w Kożuszkach

Krzewica 44, Kożuszki 37, 21-560 Międzyrzec Podlaski gmina


Latest Updates

@Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała S. Wyszyńskiego w Kożuszkach 2017-11-09

7 listopada młodzież pod opieką p. Elżbiety Łaziuk, p. Iwony Łuciuk i p. Barbary Łaziuk wybrała się na wycieczkę do Międzyrzeca Podlaskiego. Celem było obejrzenie w Miejskim Ośrodku Kultury spektaklu pt. „Szukając Graala” – opowieści o poszukiwaniu sensu istnienia, o marzeniach, życiowych celach i ponadczasowych wartościach. Wyjazd był świetną okazją do odwiedzenia grobów tych, którzy szczególnie zasłużyli się dla naszej niepodległości i kultury. Zapaliliśmy znicze na grobach: amerykańskiego lotnika, partyzantów, żołnierzy I i II wojny światowej, żołnierza Wyklętego ps. „Polny” – Franciszka Michaluka oraz na grobie śp. Mieczysława Kalenika – odtwórcy roli Zbyszka z Bogdańca w filmie Aleksandra Forda pt. „Krzyżacy”. Nie zapomnieliśmy też o naszych starszych, przedwcześnie zmarłych gimnazjalistach. To był dzień pełen mocnych wrażeń.

@Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała S. Wyszyńskiego w Kożuszkach 2017-11-09

Dwie uczennice naszej szkoły wzięły udział w X Ogólnopolskim Konkursie im. Ireny Golec pt. „Czerwona róża dla Niej” organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Kąkolewnicy. 5 listopada 2017 r. wręczono nagrody laureatom. Wśród nich znalazły się obie nasze uczennice. Kinga Zaniewicz godło „Krokus” zdobyła III miejsce za pełen poezji wiersz „Jesień”, a Anna Osiej godło „Andrea” zdobyła wyróżnienie za ciekawy wiersz „Przypinane fantazje” w kat. II w dziedzinie poezji. W konkursie wzięło udział 107 uczestników, tym bardziej cieszymy się z sukcesów naszych reprezentantek. Gratulujemy i czekamy z niecierpliwością na kolejne wiersze.

@Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała S. Wyszyńskiego w Kożuszkach 2017-11-09

Oj, będzie się działo już jutro w naszej szkole!!! Serdecznie zapraszamy wszystkich do aktywnego udziału w zaplanowanych działaniach.

@Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała S. Wyszyńskiego w Kożuszkach 2017-11-08

Już są wyniki konkura miejscowość wczoraj i ju radością informujemy, że wszystkie czołowe miejsca zajęły uczennice naszej szkoły. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się 10 listopada w Tłuśćcu. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! http://miedzyrzecgmina.pl/wyniki-vi-edycji-gminnego-konkursu-historycznego/

@Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała S. Wyszyńskiego w Kożuszkach 2017-11-08

Tak było.... Relacja filmowa Radio Biper z gminnych obchodów Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole: https://www.youtube.com/watch?v=h4e0VvP6EAM

@Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała S. Wyszyńskiego w Kożuszkach 2017-11-08

Konwent projektu Cyfrowobezpieczni.pl Szkoła,, Bezpieczna +

@Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała S. Wyszyńskiego w Kożuszkach 2017-11-01

W Publicznej Szkole Podstawowej w Rudnikach odbył się konkuna Międzyrzec Podlaski. Wczoraj - dzisiaj - juzięły w nim udział także uczennice naszej szkoły. Z dumą informujemy, że II miejsce zajęła Anita Ignaciuk, a III miejsce Agnieszka Komińczyk - uczennice klasy VI, które do konkursu przygotowywały się pod kierunkiem Pani Zofii Halczuk. Gratulujemy!

@Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała S. Wyszyńskiego w Kożuszkach 2017-10-31

Dzisiaj odwiedzili nas strażacy, którzy opowiedzieli o specyfice swojej pracy

@Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała S. Wyszyńskiego w Kożuszkach 2017-10-30

Światowy Dzień Makaronu Ach co to był za dzień. Po prostu dzień makaronu !!! Przypadające na 25 października święto, promujące makaron jako zdrowy, niedrogi i bardzo smaczny dodatek do różnych dań, zostało ustanowione w 1995 roku w Rzymie. W naszym przedszkolu obchodziliśmy je po raz pierwszy. Dzieci poznały wygląd, zastosowanie i sposób powstania makaronu. Potem był czas na zajęcia plastyczne. Dzieci malowały makaron i nawlekały na niteczki tworząc korale, bransoletki i zegarki. Rozmawialiśmy również o pysznych daniach z makaronem w roli głównej. Wykonaliśmy też jedno z nich. Było pysznie, wesoło i pracowicie!

@Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała S. Wyszyńskiego w Kożuszkach 2017-10-29

Wzorowa łazienka Głosuj na Publiczną Szkołę Podstawową w Kożuszkach Codziennie jden głos lub paragon (20 głosów) https://www.wzorowalazienka.pl/galeria/1535

@Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała S. Wyszyńskiego w Kożuszkach 2017-10-29

Opatrunek na ratunek W misyjnych przychodniach brakuje dosłownie wszystkiego. Każdy bandaż, czy plaster są na wagę złota. Przyda się wszystko: bandaże (czy to dziane, czy elastyczne) gazy (jałowe i niejałowe), kompresy (jałowe i niejałowe), plastry opatrunkowe, rękawiczki gumowe, wata a nawet igły i strzykawki. Rzeczy te można nabyć w każdej aptece. W naszej szkole rzeczy te zbieramy do końca listopada.

@Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała S. Wyszyńskiego w Kożuszkach 2017-10-29

Uczniowie klasy pierwszej przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie wierszy, piosenek i wytrwale ćwiczyli podczas prób. 27 października uczniowie klasy pierwszej ubrani w świąteczny strój galowy złożyli uroczyste ślubowanie. W podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować szkołę, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pan Dyrektor dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. Następnie przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego życzyła dzieciom sukcesów w nauce oraz zapewniła o pomocy i opiece starszych kolegów w szkole i poza nią. Również rodzice pamiętali o święcie dzieci, dlatego licznie przybyli na uroczystość i zorganizowadzyjęcie. Uczniów do uroczystości przygotowały Panie Izabela Siuciak i Wioletta Wolska.

@Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała S. Wyszyńskiego w Kożuszkach 2017-10-26

Dziękujemy strażakom za mądre warsztaty z pierwszej pomocy :-)

@Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała S. Wyszyńskiego w Kożuszkach 2017-10-26

Wczoraj gościliśmy w naszej szkole strażaków-ochotników z OSP Krzewica. Druhowie realizują projetem bezpieczny, umiem ratować 2 ramach którego poprowadzili warsztaty z pierwszej pomocy dla uczniów klas II gimnazjum. W pozostałych klasach odbyły się pogadanki o tym, jak powinien zachować się młody człowiek w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia. Uczniowie otrzymali także breloczki z jednorazową maseczką do RKO. Następnie strażacy podsumowali swój projekt w obecności wszystkich uczniów, nauczycieli, Dyrekcji oraz zaproszonych gości, wśród których znaleźli się Wójt Gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztof Adamowicz, Kierownik Referatu Oświaty Monika Sierpień, Dyrektor GOK Michał Teofilski, Prezes OSP Krzewica Zbigniew Sidorczuk, sołtys Krzewicy Krzysztof Ostapiuk. Dziękujemy druhom za ich zaangażowanie w szerzenie tej ważnej dla każdego człowieka wiedzy.

@Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała S. Wyszyńskiego w Kożuszkach 2017-10-18

Już dziś serdecznie zapraszamy i prosimy zarezerwować sobie 11 listopada czór z patriotyz:-)

@Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała S. Wyszyńskiego w Kożuszkach 2017-10-17

Piękna galeria zdjęć z gminnych obchodów Dnia Edukacji Narodowej na gminnej stronie: http://miedzyrzecgmina.pl/dzien-edukacji-narodowej/

@Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała S. Wyszyńskiego w Kożuszkach 2017-10-17

Dawno, dawno temu….. pewien bardzo dobry król przywiózł z dalekiej i niebezpiecznej wyprawy pewną roślinę, o której mówiono, że jest pożyteczna. Kazał posadzić ją w przypałacowym ogrodzie i niecierpliwie czekał, co z tego wyrośnie. Po jakimś czasie pojawiły się badyle. Zakwitły, ale kwiatki nie były zbyt ładne. Zielone owoce również nie były smaczne. Zagniewany król kazał roślinę wyrwać z korzeniami i spalić. Dworzanie rozkaz wykonali. Gdy ognisko się dopalało, któryś ciekawy, rozgarnął popiół, aby sprawdzić, co tak ładnie pachnie. Upieczone w żarze ogniska ziemniaki nie tylko ładnie pachniały, ale też były bardzo smaczne. I tak zaczęła się wielka kariera ziemniaka… [źródło: strona internetowa Baśnie i legendy, dost. 17.10.2017r]

@Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała S. Wyszyńskiego w Kożuszkach 2017-10-16

Jedzenie warzyw i owoców to podstawa niezbędna, aby zapewnić sobie zdrowie i witalność. Dobrze o tym wiedzą młodsi uczniowie naszej szkoły. Dlatego uczniowie klasy I i Oddziału Przedszkolnego wraz ze swoimi Paniami przygotowali smaczne i kolorowe sałatki owocowe i warzywne.

@Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała S. Wyszyńskiego w Kożuszkach 2017-10-16

Dnia 13.10.2017r. młodsi uczniowie naszej szkoły przygotowali akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Przedstawienie przygotowali uczniowie klas I-IV pod kierunkiem p. Wioletty Wolskiej i p. Renaty Samociuk. Młodzi artyści skierowali wiele miłych i ciepłych słów w stronę nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Występ uświetnił występ taneczny dziewcząt z klasy IV. Głos również zabrał p. Dyrektor Zenon Domański, który zwrócił uwagę, że najlepszym podziękowaniem dla każdego nauczyciela jest to, że jego uczniowie odnoszą sukcesy i są szczęśliwi.

@Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała S. Wyszyńskiego w Kożuszkach 2017-10-16

Piszą o nas :-) https://www.radiobiper.info/2017/10/15/krzewica-swieto-nauczycieli-miedzyrzeckiej-gminy-galeria/

@Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała S. Wyszyńskiego w Kożuszkach 2017-10-13

12 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Przybyli do nas nauczyciele i pracownicy oświaty z terenu całej gminy, a także wielu znakomitych gości. Spotkanie to było okazją do złożenia gratulacji nauczycielom, którzy otrzymali odznaczenia państwowe. W tym gronie znalazła się wicedyrektor naszej szkoły Pani Elżbieta Łaziuk, która została odznaczona Złotym Krzyżem za długoletnią służbę. Listy gratulacyjne z rąk Wójta Gminy Międzyrzec Podlaski przyjęły także Panie Izabela Siuciak i Ewa Szostkiewicz, które uzyskały stopień awansu nauczyciela dyplomowanego. Wójt także przyznał nagrody tym pracownikom gminnych szkół, którzy mogą pochwalić się wieloma osiągnięciami. W gronie nagrodzonych znaleźli się nauczyciele z naszej szkoły: Dyrektor Zenon Domański, Panie Beata Leszczuk i Barbara Łaziuk. Z rąk Dyrektora naszej szkoły nagrody otrzymali: Elżbieta Łaziuk, Adam Iwanejko, Katarzyna Tymoszuk, Adam Lemieszek, Renata Samociuk, Izabela Siuciak, Radosław Rynn, Wioletta Wolska, Anna Kuczyńska, Ewa Kaczor, Beata Zachariasz, Anna Zaniewicz, Tomasz Prokopiak, Józef Słupek, Józefa Zachariasz, Marianna Niemczuk. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy. Młodzież naszej szkoły uświetniła tę uroczystość swoimi tańcami i piosenkami, a także filmikami z gminnych szkół. Występy te przygotowane zostały pod kierunkiem Pani Katarzyny Tymoszuk. Natomiast piękne dekoracje oraz upominki dla wszystkich gości przygotowali Pani Halina Sadowiec, Pani Anna Kuczyńska i Pan Radosław Rynn przy nieocenionej pomocy uczniów.

@Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała S. Wyszyńskiego w Kożuszkach 2017-10-07

W piątek swój biwak integracyjny miały klasy VI i VII oraz klasy II i III gimnazjum. Młodzieży licznie towarzyszyli nauczyciele: Pani Zofia Halczuk, Pani Halina Sadowiec, Pani Katarzyna Tymoszuk, Pan Radosław Rynn, Pani Beata Rynn oraz Wicedyrektor Pani Elżbieta Łaziuk. Wieczór upłynął młodzieży na rozgrywkach sportowych, wspólnym graniu na xbox, objadaniu się pizzą oraz oglądaniu filmów w pracowni informatycznej. Było bardzo wesoło i aktywnie :-)


See more learning institutes near Luniew

About

Bieżące informacje z życia szkoły.

Description

Bieżące informacje z życia szkoły.


Suggestions


Privacy Policy