Niepubliczne Przedszkoi-Mini

ul. Armii Krajowej 20, 17-200 Hajnówka


Latest Updates

@Niepubliczne Przedszkoi-Mini 2017-11-22

Po co nam pluszowe misie? Na pytanie o ulubioną zabawkę z czasów dzieciństwa, większość dorosłych już osób opowiada o swoim ukochanym pluszaku. Poważne badania statystyczne mówią, że w prawie dziewięćdziesięciu procentach odpowiedzi, tym najmilej wspominanym pluszakiem jest właśnie MIŚ. Dlaczego? Z psychologicznego punktu widzenia znaczenie ukochanego pluszaka jest niezwykle ważne, ponieważ dla dziecka stanowi on swoistą tarczę ochronną, jak trzeba to zawsze wysłucha, przytuli i da ukojenie. Nasz pluszowy przyjaciel zawsze jest pod ręką, stanowiąc element niezmienny, przyjazny, budujący stabilność otoczenia dziecka. Mięciutki w dotyku daje poczucie bezpieczeństwa, a w sytuacjach zagrożenia, strachu, czy też zwykłego pogorszenia humorku, pluszowy miś staje się agentem do zadań specjalnych. Potwierdzają to miedzy innymi stosowane w ratownictwie medycznym, pluszaki (Miś Ratownik) wręczane dzieciom uczestniczącym w wypadkach. Przedszkole odwiedziły właśnie pluszowi kumple naszych dzieci. Bo fajnie jest, gdy ma się kogoś do przytulania, gdy akurat mama jest zajęta.

@Niepubliczne Przedszkoi-Mini 2017-11-16

Sensoryczna ścieżka - czyli bezskarpetkowy dzień w przedszkolu. Przygotowania do ustawienia toru przeszkód trwały od kilku dni. Pani Joanna stanęła przed nie lada zadaniem, ponieważ nasze dzieciaki nie boją się wyzwań i żeby je jakoś zaskoczyć trzeba było się nieźle nakombinować. Mateusz i Julka oczywiście twierdzili, że i tak będą najszybsi i najlepsi w pokonywaniu sensorycznej ścieżki, więc trzeba było się naprawdę postarać. Gdy nadszedł ten dzień i ta godzina - skarpetki spadły ze stópek naszych dzieci i zaczęła się zabawa na całego. Łaskotało, ugniatało, moczyło, żelowało, szeleściło i skrzypiało pod nóżkami, ale było super wesoło, najbardziej radośnie i śmiesznie. Spacerowanie taką ścieżką rozwija nie tylko zmysł dotyku. Dzięki kolorom stymulowany jest też wzrok, a wydające różne dźwięki faktury pobudzają słuch. Powiem Wam, że coś jeszcze pobudzały - to się chyba nazywa - ośrodek ŚMIECHOTWÓRCZY - więc radosnym śmiechem przepełnione było całe nasze przedszkole.

@Niepubliczne Przedszkoi-Mini 2017-10-19

Jesienią, jesienią lecą liście na ziemię, lecą jabłka czerwone, liście żółtozielone. Jesienią, jesienią lecą z drzewa na ziemię wielkie, twarde kasztany, w liściach leżą schowane. Jesień chodzi po lesie, zbiera grzyby brązowe, wiatr koszyki jej niesie i orzechy w nie choWarecka

@Niepubliczne Przedszkoi-Mini 2017-09-15

:) English is easy and fun :) At the beginning of the school year we have a carrot day.

@Niepubliczne Przedszkoi-Mini 2017-09-05

Jedzie pociąg z daleka .......... , czyli wspomnienie z wakacji. Cała nasza ekipa wybrała się w podróż pociągiem do Czeremchy. Tam właśnie mieszka nasz kumpel Jasio. W pociągu jest ssuuuppppeeeerrrr, przez duże okna można podziwiać krajobrazy, a pan konduktor z radością przywitał nas na pokładzie swojego pociągu. Z pewnością powtórzymy wycieczkę.

@Niepubliczne Przedszkoi-Mini 2017-08-13

Informujemy, że w przedszkolu posiadamy JEDNO wolne miejsce. Warunkiem przyjęcia dziecka jest uzyskanie orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego, wydawanego przez Poradnie Pedagogiczno-Psychologiczne (pomagamy od strony formalnej i organizacyjnej w uzyskaniu takiego orzeczenia). Dla zainteresowanych przypominamy, że pobyt dziecka w placówce oraz wszystkie zajęcia terapeutyczne są BEZPŁATNE. Z naszymi dziećmi pracują: oligofrenopedagodzy, psycholog, fizjoterapeutka, logopeda, prowadzimy zajęcia rewalidacyjne oraz dogoterapię. Stosujemy metody komunikacji alternatywnej zgodnie ze standardami PECS (Picture Exchange Communication System). Do dyspozycji dzieci mamy świetnie wyposażone sale, pomoce terapeutyczne, ściankę wspinaczkową,podświetlany suchy basen i wiele innych atrakcji gwarantujących dzieciom radość z pobytu w naszej placówce. Jednak naszym największym atutem jest świetna kadra specjalistek - pań które rozumieją potrzeby dzieci niepełnosprawnych, mają doświadczenie w pracy z dziećmi z rożnymi dysfunkcjami i w tę pracę wkładają całe swoje serce i siły. Nie obowiązują nas żadne zasady rejonizacyjne - przyjmujemy dzieci z różnych gmin nie tylko z Hajnówki, pracujemy przez cały rok (nie mamy przerwy w okresie wakacyjnym), przyjmujemy dzieci w wieku już od 2,5 roku.Kontakt przez FB lub telefonicznie 5 0 2 1 5 3 9 2 7. ZAPRASZAMY

@Niepubliczne Przedszkoi-Mini 2017-08-13

Nasz nowy nabytek - PODŚWIETLANY SUCHY BASEN. Rożne kolory podświetlenia, 3500 plastikowych piłeczek, światłowody i cała masa wspaniałej zabawy. Właśnie tak wygląda nasze przedszkole. Wszystko to powstaje z myślą o naszych wspaniałych dzieciach i ich potrzebach, z nadzieją, że radość i często ciężka praca jaką muszą wykonać pod okiem doświadczonych specjalistek dobrze przysłuży się ich przyszłości. :) :) :)

@Niepubliczne Przedszkoi-Mini 2017-08-04

Z wizytą w schronisku dla bezdomnych zwierzTakie miejsca jak hajnowskie schronisko to azyl dla samotnych zwierzaków. Dzięki zaangażowaniu wielu dobrych ludzi zwierzęta znajdują tu swój mały kącik na tym świecie. Odwiedziliśmy to miejsce, zanieśliśmy prezent od naszych dzieci - wielką paczkę suchej karmy i dzięki uprzejmości opiekunów zwierząt mogliśmy chwilkę pobyć z mieszkańcami schroniska. Wszystkie te zwierzaki oczekują na swoich opiekunów, na swój nowy dom, bardzo tęsknią i wciąż mają nadzieję na adopcjpkyczymy samych sukcesów i oczywiście jak najmniej podopiecznych :).

@Niepubliczne Przedszkoi-Mini 2017-07-09

Było słodko. Zaczęły się wakacje, a w naszym przedszkolu każdy nowy dzień przynosi ze sobą fantastyczne niespodzianki. Tym razem zabawa z miodkiem, czyli z tym, co wszystkie misie lubią najbardziej. Chciałoby się rzec - wszyscy jesteśmy Kubusiami Puchatkami, mniam, mniam mniam......

@Niepubliczne Przedszkoi-Mini 2017-06-24

Tata, to taki facio co umie naprawić drzwi i ma żonę. A do czego on jest potrzebny? Do tego żeby każdy człowiek rósł i był zawsze szczęślcytat z audyceci wiedzą lepzieci odpowiadały na pytanie - kim jest tata?

@Niepubliczne Przedszkoi-Mini 2017-06-14

Minione dwa dni w naszym przedszkolu obfitowały w niezapomniane wrażenia. Naszymi gośćmi były przytulaśne zwierzątka: królik i kaczuszka. Miękkie futerko króliczka i żółty puszek pokrywający kaczuszkę zapraszają wręcz do przytulania, głaskania i zabawy z tymi zwierzątkami. Zajęcia te były formą zooterapii (animaloterapii), której istotą jest kontakt z żywymi stworzeniami. Zwierzęta można dotykać, głaskać, przytulać brać na ręce, na kolana. Zwierzęta mimo woli są świetnymi terapeutami, bo przyjmują dzieci takie, jakie są, nie oceniają, nie zauważają różnic miedzy osobą zdrową i tą niepełnosprawną. Zachowują się naturalnie i dzięki temu osoby chore, również zachowują się naturalnie i spontanicznie. Zwierzęta są często powodem śmiechu, zadowolenia i radości, a każdy wie, że „śmiech to zdrowie”. Zabawne sytuacje ze zwierzętami w roli głównej powodują rozluźnienie, dostarczają wytchnienia, odpoczynku i relaksu. Dostarczają również tematów do rozmów, wspólnego przeżywania i wspominania tego co się zdarzyło w trakcie zabawy ze zwierzęciem.

@Niepubliczne Przedszkoi-Mini 2017-06-12

Fascynujący podwodny świat. Nasze dzieci uwielbiają zabawy w wodzie. Taka zabawa zapewnia dzieciom radość i poczucie wolności. Musi pryskać, wylewać się i chlapać - wtedy jest wesoło i najprzyjemniej. Sprawdziliśmy jak pływają własnoręcznie wykonane żółwiki i chlapaliśmy na MAXA. :) :)

@Niepubliczne Przedszkoi-Mini 2017-06-09

Truskawkowy zawrót głowy, czyli najsmaczniejszy dzień tej wiosny. Nic bardziej nie smakuje jak deser truskawkowy wykonany własnymi siłami. Kupiliśmy, przygotowaliśmy i zjedliśmy - chyba jakoś tak mówił Juliusz Cezar. MNIAM 😀

@Niepubliczne Przedszkoi-Mini 2017-06-06

Dzień dziecka powinien trwać 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, każdego dnia miesiąca i na dodatek przez cały rok. Nie powinien się ani kończyć, ani też zaczynać. Powinien być zawsze. W naszym przedszkolu zgadzamy się z tą tezą w całej rozciągłości. Gwarantujemy dzieciom, że tak właśnie jest i tak zawsze będzie. A dodatkowo każdego pierwszego dnia czerwca, każdego roku dorzucamy szczyptę atrakcji, aby ten dzień był jeszcze bardziej świąteczny niż wszystkie inne. W tym roku największą frajdą była wycieczka do Komendy Straży Pożarnej w Hajnówce. Działo się. Strażacy to niezwykle gościnni i mili ludzie, a dzięki ich ciężkiej pracy możemy czuć się bezpiecznie. Dzieci poznały tajniki pracy strażaków, dowiedziały się jak zapobiegać niebezpieczeństwu wybuchu pożaru i co należy zrobić w przypadkach wystąpienia różnych zagrożeń z tym związanych. Zwiedziliśmy centrum zarządzania, garaże w których w gotowości bojowej parkują strażackie wozy oraz wiele innych wspaniałych miejsc.

@Niepubliczne Przedszkoi-Mini 2017-05-26

Biblioteka to czarodziejskie miejsce. Rzędy półek wypełnionych książkami, cisza i tez zapach, taki dziwny, taka mieszanka aromatu papieru i farby drukarskiej. Nie jest to nasza pierwsza wizyta w tym miejscu, ponieważ dzieci uwielbiają książki, zawsze z uwagą słuchają opowieści czytanych przez panie. Same też próbują czytać, opowiadają o tym co widzą na kolorowych ilustracjach i przy każdej okazji odkrywają coś nowego, coś co zaskakuje, przyciąga uwagę, cieszy lub dziwi. No właśnie .... takie są przecież książki.

@Niepubliczne Przedszkoi-Mini 2017-05-24

Poznajemy zawody - FARMACEUTA Gdy katarek, gdy boląca główka, gdy opuchnie paluszek lub burczy w brzuszku, mamy zabierają swoje pociechy do lekarza. Wizyta zwykle kończy się wypisaniem recepty. Wtedy to właśnie niezbędna jest wizyta w aptece, a tam właśnie pracuje pani farmaceutka. Bardzo trudny wyraz - FARMACEUTKA. Ale też i odpowiedzialność w swej pracy ma wielką, a to za prawidłowe dobranie leków, a to za dawkowanie, a bardzo często też i za przygotowanie leku, który ma pomóc chorej osobie. Z całą swoja wiedzą, aptecznym sprzętem i a jakże w białym fartuchu gościliśmy w przedszkolu panią FARMACEUTKĘ. Dzieci dowiedziały się wiele na temat trudnej pracy w aptece, na temat leków, zagrożeń nieprawidłowego ich stosowania i wielu jeszcze innych ciekawych rzeczy. Najważniejsze jednak, że wszystkiego mogliśmy dotknąć, poeksperymentować, a przy okazji świetnie się bawić. Jeden z naszych przedszkolaków miał specjalny powód do dumy - mówię wam, przez cały dzień chodził dumny jak paw. Pytacie, kto taki? Wiktor !!!! Bo tak się składa, że nasz gość to jego ...... mama :) . Bardzo dziękujemy Pani Aniu.

@Niepubliczne Przedszkoi-Mini 2017-05-18

Kosmos To, że jesteśmy jego częścią widzimy patrząc w rozgwieżdżone nocą niebo. Ale jaki jest ten kosmos 🤔🤔 Zimny, czarny, a może gwiaździsty i gorący od słoneczka? Nasze dzieci odpowiedziały na to pytanie. Ich wyobraźnia nie ograniczona niczym co ziemskie stworzyła przepiękne miraże, roje gwiazd i komet, wirujące meteoroidy, mieniące się setkami kolorów planetoidy, zawieszony w przestrzeni kosmiczny pył, księżyce i słońca odległych galaktyk. A tam leci UFO ........ i jakiś prom kosmiczny. Bo przecież :braźnia - niby mała rzecz, a tak wiele znaczy Wyobraźnia - niby małe pudełko, a tyle marzeń zawiera Wyobraźnia - na smutek i na złość, gdy cię ktoś „zahaobraźnia - gdy cię zły humor trapi i coś ci doskwiera.

@Niepubliczne Przedszkoi-Mini 2017-05-12

Poznajemy zawody - POLICJANT Miło nam było gościć w przedszkolu, Panie z Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce, które opowiedziały o wykonywanym zawodzie. Dzieci poznały zasady bezpiecznego i zgodnego z prawem zachowania się w domu, oraz w miejscach publicznych. Dzięki uprzejmości pań, mogliśmy wszystkiego doświadczyć, dotknąć, przebrać się i po prostu fajnie pobawić.

@Niepubliczne Przedszkoi-Mini 2017-04-12

Minionki znowu rozrabiają ! :) ! Tym razem w naszym przedszkolu i to na serio. Nie kradną może księżyca, ale skradły serduszka naszych dzieci, dlatego zorganizowaliśmy nasz MINIONS DAY. Pani Iwonka to wypisz, wymaluj Bob w klasycznyodniczkach. Kevin, Carl, Phil, Jerry, Tim i cała masa innych małych filmowych bohaterów wyszła spod rączek naszych utalentowanych małych twórców. Praca niezwykle żmudna, ale dzięki temu dzieci ćwiczyły paluszki,spostrzegawczość i cierpliwość w towarzystwie ulubionych filmowych postaci. Zobaczcie jak niewiele trzeba, aby zabawa dawała dziecku wielką radość,a efekty pracy satysfakcję. Kilkanaście pustych opakowań po jajkach niespodziankach (specjalne podziękowania Pani Jowicie :) ), taśma, farby, pisaki, a co najważniejsze DOBRY POMYSŁ I CHĘCI.

@Niepubliczne Przedszkoi-Mini 2017-04-10

Świątecznie i wiosennie. W przedszkolu czuje się już atmosferę zbliżających się świąt, a pełen słoneczka dzień obudził przyrodę do wiosennego życia. Nasze dzieci posadziły kwiaty, zasiały warzywne rabatki, a później zabrały się do robienia wielkanocnych dekoracji. Pracy było co nie miara,ale efekty są cudne. Teraz czekamy na plony wiosennych nowalijek: szczypiorku, koperku, pietruchy i rzeżuchy.

@Niepubliczne Przedszkoi-Mini 2017-04-07

JESTEŚMY NIEBIESKO POZYTYWNI :) :) :) :) Światowy Dzień Świadomości Autyzmu 2017 - było niebiesko i w przedszkolu i na ulicach.

@Niepubliczne Przedszkoi-Mini 2017-03-31

Wielkimi krokami zbliżamy się do dnia drugiego kwietnia. Jest to data bliska naszym sercom, gdyż obchodzimy wtedy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Wiele dzieci z tym zaburzeniem korzysta z alternatywnych i wspomagających metod komunikacji, nasze przedszkolaki również. Dlatego też przyłączamy się do Akcji komunikAACji. Jest to społeczny projekt mający na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem osób dla których konieczne jest używanie komunikacji alternatywnej i wspomaganej w codziennym życiu. Pamiętajmy, że komunikacja to nie tylko mowa.

@Niepubliczne Przedszkoi-Mini 2017-03-23

Picture Exchange Communication System (PECS) W dosłownym tłumaczeniu to alternatywny, obrazkowy system komunikacji. Jego zadaniem jest inicjacja, wspieranie i rozwój komunikacji osób z różnego rodzaju zaburzeniami rozwojowymi (w tym zwłaszcza dla osób z autyzmem). Program powstał w oparciu o wieloletnie doświadczenia i ścisłą współprace wielu specjalistów, rodziców, nauczycieli, terapeutów i opiekunów osób niepełnosprawnych. System PECS opiera się na sześciu fazach, a rozpoczyna się od nauczenia każdej osoby podawania obrazka pożądanej rzeczy „partnerowi komunikacyjnemu” (terapeucie), który natychmiast uznaje tę inicjację jako prośbę. System zmierza w kierunku nauki rozróżniania obrazków oraz docelowo do budowania pełnych zdań. W bardziej zaawansowanych fazach, osoby są uczone odpowiadania na pytania oraz komentowania. Nasze przedszkole od kilku miesięcy wdraża system PECS w codziennej pracy z dziećmi. Dwie nasze terapeutki uzyskały certyfikaty ukończenia kursu pierwszego stopnia, a w przyszłości, po spełnieniu wszelkich wymagań, będziemy starali się o certyfiksowego przedszktwierdzający realizację systemu w oparciu o standardy światowe.

@Niepubliczne Przedszkoi-Mini 2017-03-16

Na ściance. Wraz z nadchodzącą wielkimi krokami wiosną ( :) przyleciały już bociany :) ), otworzyliśmy w naszym przedszkolu sezon wspinaczkowy. Nowa ŚCIANKA WSPINACZKOWA służy naszym dzieciom w rozwoju fizycznym, a przy okazji ma pomóc w pokonywaniu trudności jakie codziennie napotykają na swej drodze. Wspinaczka niesie ze sobą dużą dawkę przeżyć emocjonalnych, radość, odprężenie, rozładowanie stresów i naturalnej agresji. Wejście na sam szczyt, jest zawsze wielkim przeżyciem: duma, radość, pokonanie słabości i strachu buduje w dziecku poczucie siły i wiary w siebie.Hej, góry nasze góry .......... !!!! Zdobywajmy razem z dziećmi nasze życiowe szczyty, walczmy z trudnościami i nie dajmy się nigdy niepowodzeniom. Zapraszamy do wspólnej wspinaczki, na naszej ściance :). Na zdjęciach nasi czołowi himalaiści - Wiktor i Wiktor


See more learning institutes near Hajnówka

About

Mini-M pierwsza placówka w powiecie hajnowskim, która zapewnia dzieciom niepełnosprawnym godną oraz profesjonalną opiekę przedszkolną.

Operating Hours

monClosed
tueClosed
wedClosed
thuClosed
friClosed
satClosed
sunClosed

Suggestions


Privacy Policy