Przedszkole Miejskie nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie

ul. Połaniecka 5, 22-100 Chełm


Latest Updates

@Przedszkole Miejskie nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie 2018-06-30

Dyżur wakacyjny w naszym przedszkolu 1-15 lipca 2018roku

@Przedszkole Miejskie nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie 2018-06-19

We wtorek 19.06.2018r. przedszkolaki z grupy „Jeżyki” podjęły kolejne kulinarne wyzwanie: zrobiły samodzielne zdrowy i orzeźwiający napój – lemoniadę! Każde dziecko z zaangażowaniem uczestniczyło w przygotowaniu napoju, a następnie ze smakiem go próbowało.

@Przedszkole Miejskie nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie 2018-06-13

Zwiedziły: JURAPARK – niezwykłe muzeum, ZWIERZYNIEC BAŁTOWSKI – podróż przez kontynenty i SABATÓWKĘ – wioskę czarownic. Największe zainteresowanie wzbudziły modele prehistorycznych organizmów. Wędrówka przez JuraPark, to doskonała lekcja przyrody, biologii i geografii. Przedszkolaki wędrowały przez kolejne etapy dziejów życia na Ziemi. Wzdłuż ścieżki obejrzały ponad 100 modeli prehistorycznych zwierząt. Widziały również bloki skalne z autentycznymi tropami dinozaurów. Przez „górną część” Zwierzyńca (ponad 40 ha) dzieci podróżowały prawdziwym amerykańskim schoolbusem, z pokładu którego obserwowały ponad 400 zwierząt (m.in. wielbłądy, lamy, antylopy, jelenie, strusie, żubry ukryły się przed nami) biegających swobodnie w kilku sektorach. Słuchając opowieści przewodnika ubarwiającej podróż, dzieci dowiedziały się wiele o zwyczajach zwierząt. W przepięknej scenerii kamieniołomu odwiedziłyśmy miejsce magiczne łączące świat rzeczywisty ze światem baśniowym – SABATÓWKĘ (wioskę czarownic). Końcowym etapem wycieczki był plac zabaw, gdzie dzieci mogły dać upust zgromadzonej energii. Po długiej podróży, dzieci nadal pełne energii, powitały stęsknionych rodziców oczekujących pod przedszkolem.

@Przedszkole Miejskie nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie 2018-06-12

W dniach 2-10 czerwca 2018 r. w całej Polsce odbywają się liczne imprezy czytelnicze - spotkania z autorami książek dla dzieci i młodzieży, bajkowe parady i festyny, konkursy literackie i plastyczne, przedstawienia i zabawy inspirowane literaturą dziecięcą. W naszym przedszkolu inicjatywę tą uświetniło spotkanie z nauczycielami Chełmskiej Biblioteki Pedagogicznej oraz z Panem Eugeniuszem Wróblem- dziadkiem Wiktorii z grupy Wiewiórki. Tym razem ta literacka uczta była doskonałym przykładem, iż czytanie łączy pokolenia. Tradycyjny już literacki czwartek, zaczęliśmy od „Lokomotywy” Juliana Tuwima, którą wzbogaciła multimedialna prezentacja. Przedszkolaki żywo reagowały na arcydzieła literatury dziecięcej i chętnie odpowiadały na pytania dotyczące tekstów. Tydzień Czytania to największe doroczne święto w ramach trwającej nieprzerwanie od 2001 roku kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. W wielu miejscowościach Tydzień Czytania Dzieciom jest od lat stałym i dużym wydarzeniem kulturalnym. Zachęcamy Państwa do kreatywnego spędzania czasu z dziećmi wedle hasła „Czytanie łączy pokolenia” i odwiedzenia z pociechami bibliotek 9 czerwca, gdyż wtedy odbędzie się ogólnopolska akcja „Noc Bibliotek”, organizowana wspólnie z Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Organizatorka spotkania Magdalena Tchórz- Wójtowicz.

@Przedszkole Miejskie nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie 2018-06-07

Zajęcia otwarte w grupie Jeżyki w ramach działalności Klubu Młodego Odkrywcy „Bystrzaki z Trzynastki” W czwartkowe popołudnie 07.06.2018r. ramach działalności Klubu Młodego Odkrywcy „Bystrzaki z Trzynastki” dzieci z grupy Jeżyki zaprosiły do wspólnych zabaw badawczych swoich Rodziców, którzy mogli przekonać się, jak wiele radości daje samodzielne zdobywanie wiedzy poprzez aktywne działanie. Klubowicze i ich Rodzice wzięli udział w doświadczeniach: „Uciekające kolory” oraz „Tańczący ludzik”, a także zabawach muzycznych. Serdecznie dziękujemy za udział wszystkim Rodzicom, a Mamie Agatki dodatkowo dziękujemy za relację fotograficzną.

@Przedszkole Miejskie nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie 2018-06-06

Przedszkole Miejskie nr 10 w Chełmie zorganizowało konkurs recytatorsko –plastyczny pt. „Gdy bezpiecznie jest w koło – przedszkolakom jest wesoło”. Naszą placówkę reprezentowała Nina z grupy Zajączki. Wystąpiła pięknie. Serdecznie gratulujemy występu i życzymy dalszych sukcesów.

@Przedszkole Miejskie nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie 2018-05-25

W ramach działalności Klubu Młodego Odkrywcy „Bystrzaki z Trzynastki” grupa Jeżyki zaprosiła Klub Młodego Odkrywcy „Atomki” z Przedszkola Miejskiego nr 14. Celem spotkania było dzielenie się doświadczeniami, pomysłami na twórcze poszerzanie i zdobywanie wiedzy, a przede wszystkim integrowanie Klubów poprzez wspólne działanie. Klubowicze wzięli udział w zabawach badawczych: „Magiczne kwiaty”, „Cukierkowa tęcza”, „Tańczący ludzik”, a także samodzielnie wykonali ciastolinę. Serdecznie dziękujemy „Atomkom” z Przedszkola Miejskiego nr 14 za odwiedziny i zapraszamy ponownie!

@Przedszkole Miejskie nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie 2018-05-10

Zajączki, Muchomory, Słoneczka, Krasnale i Biedronki na Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Chełm pod hasłajmy sobie rzieci zdobyły II miejsce, z czego jesteśmy bardzo dumni i życzymy dalszych sukcesów.


See more learning institutes near Chelm

About

Przedszkole Miejskie nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi ul. Połaniecka 5, 22-100 Chełm tel. (82) 563 68 60 e-mail: [email protected]

Description

Propozycje i uwagi dotyczące funkcjonowania naszego przedszkola prosimy nadsyłać pod ten adres: [email protected]

Mission

Każde dziecko jest dla nas ważne! Zrobimy wszystko aby czuło się akceptowane i bezpieczne. Pomożemy mu poznać siebie i innych, stać się samodzielnym i otwartym na świat.


Suggestions

Centrum Szkoleń i Animacji

ul. Wojsławicka 7, 22-100 Chełm
Education

Ośrodek Szkoleniasor

LWOWSKA 24, 22-100 Chełm
Driving School, School

Bursa Szkolna im. Janusza Korczaka w Chełmie

ul. Powstańców Warszawy 8, 22-100 Chełm
School


Privacy Policy