K1 - Kyokushin Karate Chełm

Czarnieckiego 8, 22-100 Chełm


Latest Updates

@K1 - Kyokushin Karate Chełm 2017-11-06

W minioną sobotę reprezentacja naszego Klubu wzięła udział w Turnieju z okazji 40 lecia Chełmskiego Klubu Kyokushin Karate. Dziękuję wszystkim zawodnikom za ambitną postawę i gratuluję zdobytych miejsc medalowych. Osu!

@K1 - Kyokushin Karate Chełm 2017-10-25

W niedzielę 22 października 2017 na Hali sportowej w Końskich odbyła się kolejna edycja Turnieju O PUCHAR Z ŻELIWA w którym mieliśmy przyjemność startować. W zawodach wzięło udział 413 zawodników (zgłoszonych było około 430). Turniej stał na bardzo wysokim poziomie, w rywalizacji uczestniczyły utytułowani zawodnicy z całej Polski, a dotarcie do strefy medalowej było prawdziwym wyzwaniem. Z grona naszych zawodników udało się to tylko Oliwii Ceglińskiej, która po dwóch wygranych walkach zajęła 3 miejsce. Gratulujemy! Pozostali nasi zawodnicy dopiero zaczynają swoją przygodę ze startami w zawodach, zaprezentowali dobrą ambitną postawę, ale musieli uznać wyższość swoich bardziej doświadczonych rywali. Jestem pewien że czas „na wygrywanie” jeszcze przed nimi, czego im serdecznie życzymy🙂

@K1 - Kyokushin Karate Chełm 2017-08-31

Zapraszamy dorosłych na treningi karate! Pewnie pomyślisz sobie że to zdecydowanie nie jest zajęcie dla Ciebie🙂 Bo dziwne stroje, okrzyki, nazwy i pozycje🙂. Jeszcze ktoś się dowie że chodzę na karate i co wtedy powiem...🙂 W tym momencie muszę Cię uspokoić i wyprowadzić z błędu. Karate jest przede wszystkim prostą i bardzo skuteczną sztuką walki, a właściwie samoobrony. Techniki karate powstały kilkaset lat temu, były wykorzystywane do obrony siebie i swoich najbliższych w sytuacjach zagrożenia. Na naszych treningach kultywujemy właśnie ten pierwotny, oryginalny kierunek treningu karate. Nie biegamy bez końca wokół sali, nie wykonujemy setek przysiadów, pompek, brzuszków itd.. Wszystko czego potrzebujesz to nauka właściwej techniki zawartej w kata, ta z kolei związana jest z właściwą postawą, oddechem, właściwym użyciem siły, koordynacją, sposobem obserwacji przeciwnika i neutralizowaniem jego siły. Możesz się rozwijać i robić postępy bez względu na wiek, ponieważ ten rodzaj treningu nie ma nic wspólnego ze sportem i sprawnością fizyczną. Zapraszamy!

@K1 - Kyokushin Karate Chełm 2017-08-30

Osoby zainteresowane treningiem karate w wydaniu sportowym, zapraszamy na zajęcia grupy zaawansowanej dzieci i młodzieży. Szkolenie w tej grupie skupione jest przede wszystkim na przygotowaniu do startu w zawodach karate. Zajęcia charakteryzują się dużą intensywnością, trwają również dłużej min 1.5h. Doskonaląc technikę wykonujemy zdecydowanie więcej powtórzeń, wiele elementów wykonywanych jest w parach, oraz z wykorzystaniem sprzętu, poznane elementy techniczne i taktyczne doskonalimy podczas sparingów. Wiele czasu poświęcamy na przygotowanie motoryczne, kształtując wszystkie niezbędne cechy wymagane do startu w zawodach. Poza karate sportowym, nie zapomniany o treningu karate jako sztuce samoobrony, wykorzystując techniki karate w sytuacjach zagrożenia własnego bezpieczeństwa i zdrowia.

@K1 - Kyokushin Karate Chełm 2017-08-29

Zapraszamy dzieci od piątego roku życia, do rozpoczęcia swojej przygody z treningiem karate. Zajęcia najmłodszych ukierunkowane są na rozwijanie wszechstronnej sprawności fizycznej, oraz naukę podstawowych elementów karate. Treningi odbywają się w przyjaznej atmosferze, często w formie zabawowej. Trening karate to doskonały sposób na wspieranie procesu wychowawczego dziecka, uczy dyscypliny i wytrwałości, szacunku do starszych oraz do rówieśników. Rozwija zainteresowania sportowe dzieci, daje możliwość rozładowania nadmiaru energii, ma walory korekcyjne i zdrowotne. Zapraszamy!!!

@K1 - Kyokushin Karate Chełm 2017-08-28

Zapraszamy na treningi w sezonie 2017/18. Zajęcia rozpoczynamy od 4 września. Do zobaczenia, osu!!!

@K1 - Kyokushin Karate Chełm 2017-08-08

Trochę głębsze spojrzenie na temat treningu karate. Widać że trening Hajime Kazumi ewoluował i zmierza w kompletnie innym kierunku. Dla jednego z najbardziej utytułowanych japońskich zawodników, kata i bunkai są najistotniejszym elementem treningu.


See more learning institutes near Chelm

About

Klub Kyokushin-kan Karate Do w Chełmie zaprasza na zajęcia dzieci, młodzież i dorosłych.

Description

Strona poświęcona działalności naszego klubu, tutaj będziemy mogli znaleźć informacje o aktualnych i minionych wydarzeniach. Celem strony będzie również popularyzacja sportów walki w środowisku lokalnym.


Suggestions

I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie

ul. Stefana Czarnieckiego 8, 22-100 Chełm
High School

Ośrodek Szkoleniasor

LWOWSKA 24, 22-100 Chełm
Driving School, School

Bursa Szkolna im. Janusza Korczaka w Chełmie

ul. Powstańców Warszawy 8, 22-100 Chełm
School

OSK PLUS

ul. Lubelska 51, 22-100 Chełm
School

Centrum Szkoleń i Animacji

ul. Wojsławicka 7, 22-100 Chełm
Education

Zespół Szkół Ekonomicznych i Mundurowych w Chełmie

ul. Sienkiewicza 22, 22-100 Chełm
Public School


Privacy Policy