IV LO z Oddziałami Integracyjnymi im. dr Jadwigi Młodowskiej w Chełmie

ul. Świętego Mikołaja 4, 22-100 Chełm


Latest Updates

@IV LO z Oddziałami Integracyjnymi im. dr Jadwigi Młodowskiej w Chełmie 2017-11-06

Dzisiaj podziękowaliśmy Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego- Dianie Kozak, która swoją funkcję pełniła prawie 3 lata. Diana przekazała swoje obowiązki Marietcie Makowskiej, która od tej pory będzie Przewodniczącą SU w IV Liceum Ogólnokształcącym. Pomagać jej będzie Katarzyna Stoińska- jej z-ca.

@IV LO z Oddziałami Integracyjnymi im. dr Jadwigi Młodowskiej w Chełmie 2017-10-31

Uczniowie klas I c i III c uczestniczyli w warsztatach pedagogicznych dotyczących niepowodzeń szkolnych prowadzonych przez studentki PWSZ w Chełmie. Zajęcia miały na celu uświadomienie licealistom jakie są źródła i skutki tego zjawiska. Ciekawym elementem zajęć było wystąpienie ucznia klasy III c, który opowiadał o swoich doświadczeniach. Na zakończenie uczniowie stworzyli „receptę dla nauczyciela na sukces ucznia”.

@IV LO z Oddziałami Integracyjnymi im. dr Jadwigi Młodowskiej w Chełmie 2017-10-31

Jak uczniowie klasy I c bawili się z przedszkolakami? Doskonale. We wtorek 24.10.2017 r. młodzież obserwowała i aktywnie uczestniczyła w zajęciach rytmiczno- umuzykalniających w grupie dzieci 5-6 letnich.

@IV LO z Oddziałami Integracyjnymi im. dr Jadwigi Młodowskiej w Chełmie 2017-10-26

W związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych ,uczniowie kl. I A wraz z księdzem Tomaszem Musiejem ,odwiedzili grób patronki Jadwigi Młodowskiej.

@IV LO z Oddziałami Integracyjnymi im. dr Jadwigi Młodowskiej w Chełmie 2017-10-25

Warsztaty pedagogiczne :D Dnia 20.10. 2017 r. uczniowie klasy I c po raz pierwszy uczestniczyli w warsztatach pedagogicznych . Zajęcie miało na celu integrację zespołu klasowego, przełamanie onieśmielenia i budowanie zaufania. Atrakcją tych zajęć były zabawy z chustą Klanzy i nauka piosenki przedszkolnej „Czerwony pomidorek”. Teraz czekamy na spotkanie z 5-6 latkami, które już we wtorek.

@IV LO z Oddziałami Integracyjnymi im. dr Jadwigi Młodowskiej w Chełmie 2017-10-25

W dniach 16- 20.10.2017 r.j uż po raz kolejny IV LO wzięło udział w międzynarodowym programie AIESEC. W tym roku gościliśmy wolontariusza z Indii, który codziennie prowadził warsztaty z uczniami. Realizowane przez naszą szkołę projekty związane z prowadzeniem wymian międzynarodowych pozwalają naszym uczniom szerzyć otwartość na inne kultury. AIESEC jest największą na świecie, niezależną organizacją prowadzona przez młodych ludzi, działającą w 122 krajach na poziomie lokalnym, narodowym i globalnym. W Polsce AIESEC od 45 lat rozwija w młodych ludziach cechy liderskie poprzez praktyczne doświadczenia w wymianach międzynarodowych oraz projektach wspierających ich realizację.

@IV LO z Oddziałami Integracyjnymi im. dr Jadwigi Młodowskiej w Chełmie 2017-10-25

W dniu 20.10.2017r. odbył się w IV LO Szkolny Turniej Tenisa Stołowego. Rywalizowali w nim uczniowie ze wszystkich klas. Na zdjęciach zwycięzcy i ich trenerzy.

@IV LO z Oddziałami Integracyjnymi im. dr Jadwigi Młodowskiej w Chełmie 2017-10-24

Dzień Historyka 23 października 2017r. W ramach współpracy z UMCS w Lublinie wybrana grupa młodzieży, zainteresowana historią, brała udział w wykładach i warsztatach zorganizowanych przez Wydział Humanistyczny.

@IV LO z Oddziałami Integracyjnymi im. dr Jadwigi Młodowskiej w Chełmie 2017-10-19

Komórkomania w IVLO Akcja propagująca ideę dawstwa szpiku kostnego i komórek macierzystych. Dzisiejsze spotkanie klas III z p. Małgorzatą Błaszak - dawczynią komórek macierzystych. W środę 25 października 2017r. odbędzie się w naszej szkole DZIEŃ DAWCY SZPIKU I KOMÓREK MACIERZYSTYCH. Zapraszamy wszystkie osoby do zarejestrowania się w bazie potencjalnych dawców w Fundacji DKMS POLSKA.

@IV LO z Oddziałami Integracyjnymi im. dr Jadwigi Młodowskiej w Chełmie 2017-10-19

Klasa Ib na wystawie i wykładzie dr P. Kiernikowskiego z okazji dwusetnej rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszki w Chełmskiej Bibliotece Publicznej :)

@IV LO z Oddziałami Integracyjnymi im. dr Jadwigi Młodowskiej w Chełmie 2017-10-19

Fotorelacja z Dnia Patrona Szkoły- dr Jadwigi Młodowskiej

@IV LO z Oddziałami Integracyjnymi im. dr Jadwigi Młodowskiej w Chełmie 2017-10-19

Fotorelacja z okazji Dnia Patrona Szkoły - dr Jadwigi Młodowskiej, 13 października 2017 roku. Uroczystości rozpoczęła Msza św. w Bazylice NNMP, po niej cała społeczność IVLO spotkała się w sali gimnastycznej.

@IV LO z Oddziałami Integracyjnymi im. dr Jadwigi Młodowskiej w Chełmie 2017-10-11

W dniu dzisiejszym odbyły się Otrzęsiny kl. I. Uczniowie mieli okazję sprawdzić się w wielu konkurencjach. I miejsce zajęła- kl. I c II miejsce- I d, III miejsce- I b, IV miejsce- I a. Gratulujemy!

@IV LO z Oddziałami Integracyjnymi im. dr Jadwigi Młodowskiej w Chełmie 2017-10-06

W dniu dzisiejszym nasze uczennice: Kamila Piasecka i Patrycja Rogala otrzymały stypendia od Fundacde Tale szczególne osiągnięcia w nauce. Stypendia wręczał Przewodniczący Rady Fundatorów Fundacji Pan Poseł Grzegorz Raniewicz. Serdecznie gratulujemy!

@IV LO z Oddziałami Integracyjnymi im. dr Jadwigi Młodowskiej w Chełmie 2017-10-06

Klasa IIIc we wrześniu brała udział w projekcie„Wielokulturowość w obliczu zachowania tożsamości”, którego partnerami byli Eduexpert sp. zo.o. (Polska), Butterflies LTD (Wielka Brytania), Katolicki Uniwersytet w Ružomberku (Słowacja). Uczniowie testowali wybrany scenariusz zajlokulturowość- co to takieworzyli mapy myśli, infografiki o mniejszościach narodowych i etnicznych w Polsce, korzystali z materiałów multimedialnych, grając w tematyczny quiz internetowy i grę interaktywną na tabletach i smartfonach. Końcowym produktem projektu była prezentacja multimedialna i degustacja przygotowanych przez uczniów potraw, związanych z daną mniejszością narodową i etniczną. Uczniowie efekty swojej pracy zaprezentowali przed uczniami klasy Ia i studentami pedagogiki. Opiekunem projektu ze strony szkoły: p. Aneta Kuba.

@IV LO z Oddziałami Integracyjnymi im. dr Jadwigi Młodowskiej w Chełmie 2017-10-05

Klasa IA to integracyjny zespół, który dobrze się czuje w swoim towarzystwie. Najpierw zwiedzanie Chełmskich Podziemi Kredowych i spotkanie z Duchem Bieluchem, potem wspólny wypad do pizzerii 🍕🍨😋

@IV LO z Oddziałami Integracyjnymi im. dr Jadwigi Młodowskiej w Chełmie 2017-10-05

Jak stworzyć zgraną klasę? Co zostawili nam Rzymianie? Na te kluczowe pytania klasa Ib o profilu językowym szukała odpowiedzi podczas Lubelskiego Festiwalu Nauki 28 września 2017r. Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji ,zorganizowała warsztaty psychologiczne ppół w zesodczas których uczniowie dowiedzieli się, że umiejętność budowania zespołu opartego na wzajemnej współpracy jego członków jest podstawą skutecznego realizowania wyznaczonych zadań. Dlatego podstawowym celem warsztatu było wskazanie, iż dla każdego jest miejsce w grupie i że to właśnie różnorodność decyduje o sukcesie w pracy zespołowej.Podczas warsztatu uczestnicy dowiedzieli się jakie role są charakterystyczne dla nich samych oraz poznali zasady, według których należy budować efektywny zespół.Warsztaty poprowadził dr Marcin Stencel. Niezwykle wartościowa była także prezentacja p.Karoliny Sieńko-Flis na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim o najciekawszych rzymskich zabytkach, dziełach sztuki i imponującej architekturze. Spotkanie w części poświęcone było także na wspólną zabawę z łaciną,włoskim, hiszpańskim i innymi językami.Uczestnicy uświadomili sobie jak wielką rolę odegrał starożytny Rzym jako kolebka kultury europejskiej. A na koniec…oczywiście czas wolny we współczesnej galeriiicak sama nazwa mówi , też może dawać szczęście!

@IV LO z Oddziałami Integracyjnymi im. dr Jadwigi Młodowskiej w Chełmie 2017-10-01

19 września 2017r. Klasa 2 c w akcji i ... pozamiatane. A tak na poważnie- coroczna akczątanie świ„Sprzątanie świata - Polst częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia. „Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska.

@IV LO z Oddziałami Integracyjnymi im. dr Jadwigi Młodowskiej w Chełmie 2017-10-01

Konkurs literacki o dr J. Młodowskiej Stowarzyszenie „Młodzi aktywni”- młodzież i sympatycy IV Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie serdecznie zapraszają uczniów do udziału w Międzyszkolnym konkursie literackim dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z miasta Chełma i regionu im. dr Jadwigi Młodowskiej. Głównym celem konkursu jest propagowanie wiedzy na temat życia i działalności dr Jadwigi Młodowskiej – wybitnego chełmskiego pedagoga i społecznika. Konkurs ma formę literacką. Zadaniem uczestnika jest przygotowanie pisemnej wypowiedzi na temat: Jak Ty – współczesny młody człowiek – możesz realizować credo dr Jadwigi Młodowskiej zawarte w myśli: „Dla siebie wziąć tyle, ile przymusza konieczność, innym dać tyle, ile się tylko zdoła.” Każda szkoła może zgłosić do konkursu dowolną ilość reprezentantów. Prace konkursowe, które mogą mieć formę eseju, opowiadania, wiersza (do wyboru) należy składać (przesyłać) do 9 października 2017r. Uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród odbędzie się w siedzibie Stowarzyszenia, 13 października 2017r. Autorom utworów nagrodzonych I, II, III miejscem gwarantujemy atrakcyjne nagrody rzeczowe. Serdecznie zapraszamy do udziału!


See more learning institutes near Chelm

About

Oficjalny fanpage IV Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie

Description

Szkoła nasza to jedna z najstarszych placówek oświatowych w Chełmie- szkoła założona przez Jadwigę Młodowską i nosząca jej imię, szkoła, która przez kilkadziesiąt lat kształciła kadry nauczycielskie mające duże uznanie w środowisku, a od lat kilkunastu przygotowująca młodzież do dorosłego życia jako liceum ogólnokształcące. IV Liceum Ogólnokształcace to ponad osiemdziesiąt lat żywej tradycji, która zaznacza się w wielu pokoleniach absolwentów, w ich działalności w naszym, i nie tylko, środowisku. Mimo że zmienił się profil kształcenia placówki, jej naczelne idee wskazane przez Patronkę są stale wyznacznikiem pracy i życia szkoły. Ta wspaniała, pełna życzliwości i zaangażowania w życie społeczne kobieta uczyła i uczy, poprzez pozostawione po sobie wzorce, kolejne pokolenia nauczycieli, jak kochać drugiego człowieka, jak wydobywać zeń najpiękniejsze cechy i wskazywać jego mocne strony, a tym samym kształcić i wychowywać pełnowartościowych członków społeczeństwa. Obecne IV Liceum wyrosło z tych pięknych tradycji, bowiem szkołę tworzyło grono pedagogiczne pracujące z wielkim oddaniem w „przedszkolankach” i wniosło ono w program wychowawczy i w działania dydaktyczne wzory obowiązujące dotychczas. Kilkunastoletni okres istnienia liceum, to czas krótki wobec siedemdziesięcioletniej tradycji „przedszkolanek”, co nie oznacza, że szkoła nie zdołała wypracować sobie własnego image w środowisku lokalnym. Stale wzrasta jej popularność wśród młodzieży, staramy się podnieść atrakcyjność oferty edukacyjnej, a nade wszystko dużym uznaniem cieszy się klimat wychowawczy, jaki udaje się nam tworzyć w relacjach między nauczycielami i uczniami. Warto też pamiętać, że pierwsi absolwenci liceum ukończyli już studia. Jest wśród nich wielu prawników, nauczycieli, pedagogów, animatorów kultury, ekonomistów i zarządzających biznesem, a także kilku księży i lekarzy. Dowodzi to, że szkoła dobrze przygotowuje nie tylko do podjęcia studiów uniwersyteckich, ale także pomaga dokonać młodym ludziom trafnych wyborów oraz uczy wytrwałości w dążeniu do postawionych sobie celów. Fragment wstępu z książki wydanej z okazji I Zjazdu Absolwentów: „PRZESZŁOŚĆ TO DZIŚ – MY Z NIEJ WSZYSCY”

Parking

Lot Parking No
Street Parking No
Valet Parking No

Suggestions

I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie

ul. Stefana Czarnieckiego 8, 22-100 Chełm
High School

OSK PLUS

ul. Lubelska 51, 22-100 Chełm
School

K1 - Kyokushin Karate Chełm

Czarnieckiego 8, 22-100 Chełm
Martial Arts School

Bursa Szkolna im. Janusza Korczaka w Chełmie

ul. Powstańców Warszawy 8, 22-100 Chełm
School

Ośrodek Szkoleniasor

LWOWSKA 24, 22-100 Chełm
Driving School, School

Centrum Szkoleń i Animacji

ul. Wojsławicka 7, 22-100 Chełm
Education

Zespół Szkół Ekonomicznych i Mundurowych w Chełmie

ul. Sienkiewicza 22, 22-100 Chełm
Public School


Privacy Policy