Szkoła Podstawowa nr 4 im. Adama Mickiewicza w Bielsku Podlaskim

ul Mickiewicza 126, 17-100 Bielsk Podlaski


Latest Updates

@Szkoła Podstawowa nr 4 im. Adama Mickiewicza w Bielsku Podlaskim 2018-06-22

Szczęśliwej drogi już czas… Pod tymi słowami podpisaliśmy się wszyscy żegnając 22.06.2018 r. naszych trzecioklasistów. Tego dnia na sali gimnastycznej zgromadzili się uczniowie klas trzecich gimnazjum z rodzicami, dyrekcją, nauczycielami i wychowawcami. Przy dźwięku oklasków całej licznie zgromadzonej widowni swoje cenzurki z wyróżnieniem, nagrody i dyplomy za osiągnięcia w konkursach i zawodach sportowych odebrali najlepsi absolwenci z rąk Dyrekcji naszej szkoły. Były też przemówienia i listy gratulacyjne rodzicom. Na zakończenie części oficjalnej absolwenci gimnazjum złożyli ślubowanie. Cała uroczystość przebiegała w podniosłej atmosferze. Program artystyczny rozpoczął polonez w wykonaniu naszych trzecioklasistów, były też piosenki, wiersze, kwiaty oraz żal, że to ostatnie chwile w tej szkole. Łzy wzruszenia pojawiły się w oczach wielu widzów podczas końcowej piosenki „Ostatni raz z moja klasą”… Życzymy wszystkim uczniom i ich rodzinom udanych, słonecznych i bezpiecznych wakacji.

@Szkoła Podstawowa nr 4 im. Adama Mickiewicza w Bielsku Podlaskim 2018-06-18

III Szkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej 18 czerwca 2018r. miał miejsce w naszej szkole III Szkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. W tym roku uczniowie oprócz piosenek w języku angielskim mogli również zaprezentować swoje umiejętności wokalne w języku rosyjskim. Celem konkursu była popularyzacja języka obcego wśród uczniów szkoły podstawowej i oddziałów gimnazjalnych, zachęcanie do tworzenia własnych interpretacji utworów śpiewanych przez znanych wykonawców oraz rozwijanie młodych talentów. W tym roku szkolnym wykonawcy prezentowali bardzo różnorodny repertuar muzyczny. Utwory przez nich wykonywane wymagały od nich wysokich umiejętności wokalnych i na pewno wiele pracy, aby ich przygotowanie było na tak doskonałym poziomie. Jury miało nie lada wyzwanie wybrać najlepszych z najlepszych. Po przesłuchaniu wszystkich uczestników konkursu w dwóch kategoriach - piosenka angielska oraz piosenka rosyjska, postanowiło przyznać następujące miejsca: Kategoria piosenka angielska: Miejsce I: Wiktoria Sikora „All I want”; Miejsce II: Karolina Mirończuk „All of me”; Miejsce III: Szymon Wąż „One more light”. Kategoria piosenka rosyjska: Miejsce I : Trio w składzie: Maja Aleksiejuk, Kornelia Naumczuk oraz Paulina Masłowska „Маленькая девочка”. Wyróżnienia: - Alicja Kierasińska, Gabrysia Borszczewska „Улыбка”. - Jakub Ławreniuk, Jakub Głowacki „Песенка о буквах”. - Adam Żmieńka, Mateusz Hapunowicz, Rafał Sidoruk, Mariusz Hryniewicki, Katarzyna Maksimiuk: „Крылатые качели”. GRATULUJEMY SERDECZNIE!!!! Nauczyciele języków obcych: Katarzyna Harasim, Anna Jermałowska, Jolanta Kryńska.

@Szkoła Podstawowa nr 4 im. Adama Mickiewicza w Bielsku Podlaskim 2018-06-17

Dnia 14 czerwca uczniowie klasy IIIc wraz z wychowawczynią odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Bielsku Podlaskim. Dzieci mogły zapoznać się ze specyfiką pracy policjantów i obejrzeć sprzęt wykorzystywany w codziennej pracy funkcjonariuszy. Technik kryminalistyki pokazał sprzęt używany do zabezpieczania śladów na miejscu zdarzenia. Odbyła się również prelekcja w ramach programu: „Wakacyjne Pogotowie Bezpieczeństwa”. Dodatkową atrakcją dla dzieci był pokaz samochodu policyjnego . Dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu spotkania dla taty Adriana!!

@Szkoła Podstawowa nr 4 im. Adama Mickiewicza w Bielsku Podlaskim 2018-06-16

Harmonogram zakończenia roku szkolengo 2017/2018 - 22 czerwca 2018r. Klasy I-III szkoły podstawowej - godz. 9.00 i 10.00 w salach lekcyjnych Klasy IV -V szkoły podstawowej - godz. 12.00 - sala gimnastyczna Klasy VI - VII szkoły podstawowej - godz. 11.00 - sala gimnastyczna Klasy II gimnazjumm- godz. 11.00 - sale lekcyjne Klasy III gimnazjum - godz. 9.00 - sala gimnastyczna Dyrekcja

@Szkoła Podstawowa nr 4 im. Adama Mickiewicza w Bielsku Podlaskim 2018-06-16

15 czerwca uczniowie klasy IVA i IVB wraz z wychowawcami, nauczycielami języka ukraińskiego, rodzeństwem i rodzicami, wzięli udział w pierniczkowych warsztatach. Zajęcia odbyły się w skansenie w Koźlikach nad Narwią. Warsztaty poprowadziła Pani Ewa Stepaniuk. Wyjazd został dofinansowany przez Związek Ukraińców Podlasia dzięki dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

@Szkoła Podstawowa nr 4 im. Adama Mickiewicza w Bielsku Podlaskim 2018-06-14

WYCIECZKA KLASY IA i IIA 14 czerwca uczniowie klasy IA i IIA wyjechały na wycieczkę do Białegostoku. Na początku dzieci wzięły udział w warsztatach pt. „Mieszkać piękniej” – tradycyjne zdobnictwo drewnianych domów na Podlasiu, zorganizowanych w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej. Po warsztatach nasi uczniowie zapoznali się z warunkami życia wiejskich dzieci przed kilkudziesięciu laty. Zajęcia te przybliżyły tematykę związaną ze sprzętami i przedmiotami towarzyszącymi dzieciom od najmłodszych lat. Ponadto uczniowie poznali ulubione zabawy i związane z nimi akcesoria oraz poczuli klimat dawnej szkoły. Następnym punktem wycieczki była wspaniała operowa bajka muzyczawa Kapturka Operze i Filharmonii Podlaskiej. Po tak emocjonującym dniu lody w centrum Białegostoku smakowały wyśmienicie.

@Szkoła Podstawowa nr 4 im. Adama Mickiewicza w Bielsku Podlaskim 2018-06-14

13 czerwca odbył się w naszej szkole koncert z okazji DNIA RODZINKI w wykonaniu klas I-III z ukraińskim językiem nauczania🤣🎤

@Szkoła Podstawowa nr 4 im. Adama Mickiewicza w Bielsku Podlaskim 2018-06-13

Obchody „Dnia rodziny” w klasie IV C „Dzień rodziny” to wspaniały czas zarówno dla rodziców jak i dzieci pełen wzruszeń, radości i uśmiechu, a przede wszystkim jest to czas, który dzieci mogą spędzić z najbliższymi bez pośpiechu i z dala od codziennych zmartwień. Uczniowie klasy IV C wraz z wychowawczynią Anna Jermałowską przygotowali z tej okazji akademię, w której nie zabrakło wierszy czy piosenek. Podczas starannie przygotowanych występów uczniowie prezentowali swe talenty recytatorskie, wokalne i aktorskie, budząc zachwyt w oczach najbliższych. Główną atrakcją spotkania było przedstawienie „O królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach”, które uczniowie zaprezentowali w całości w języku angielskim! Było to nie lada wyzwanie dla tak młodych aktorów. Tym nie mniej podołali temu przedsięwzięciu znakomicie, zdobywając gromkie owacje . Dla mam, oprócz występu dzieci przygotowały piękne torby, które to zostały wykonane podczas warsztatów wiosennych w Muzeum. Na przybyłych gości czekała również miła niespodzianka w postaci słodkiego poczęstunku.

@Szkoła Podstawowa nr 4 im. Adama Mickiewicza w Bielsku Podlaskim 2018-06-11

W ramach XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. uczniowie klasy IA wysłuchali pogadanki przeprowadzonej przez bibliotekarkę Grażynę Korolczuk, na temat korzyści z czytania książek i czasopism. Następnie zaprosili Panią Irenę Zinkiewicz -byłą dyrektor naszej szkoły a prywatnie babcię Zuzi Sawickiej oraz Panią Lidię Tarantę również byłą pracownicę naszej szkoły a prywatnie babcię Oksanki Taranty by wzięły udział w kampanii promującej czytanie. Pani Irena świetnie nawiązała z dziećmi bardzo dobry kontakt i w mistrzowski sposób zaprezentowała zbiór opowiadań. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem śledziły losy „Tajemniczej szkatułki”, a panująca atmosfera skupienia i ciszy oznaczała, że wybór książki był trafny Pani Lidia Taranta przeczytała dzieciom opowiadanie pt. „ Kapelusz Pani Wrony”. Dzieci z zainteresowaniem słuchały i czekały na możliwość obejrzenia obrazków. Bardzo były też zainteresowane opowieściami Pani Lidii na temat książek z jej dzieciństwa. Wszystkie spotkania przebiegały w ciepłej i miłej atmosferze. Był to bardzo miło i radośnie spędzony czas.

@Szkoła Podstawowa nr 4 im. Adama Mickiewicza w Bielsku Podlaskim 2018-06-11

Podsumowanie etapu centralnego Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego. W dniach 7-9 czerwca 2018 r. uczeń naszej szkoły Michał Aściukiewicz reprezentował województwo podlaskie w finale konkursu na etapie centralnym XXIII Ogólnopolskiego Konkurs Historyczney żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitóry odbył się w Warszawie. Konkurs objęty został Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości. Uczeń znalazł się w gronie 38 najlepszych uczniów z całej Polski i na etapie centralnym zdobył tytuł laureata i VII miejsce w kraju. Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie. Michał znalazł się w pierwszej dziesiątce uczniów, którzy uzyskali najwyższy wynik w tym konkursie. Nasz uczeń wykazał się szeroką znajomością tematyki konkursu: eksponatów muzealnych, barwy, broni, historii oręża polskiego w sztuce (malarstwa, literatury, muzyki, filmu), geografii militarnej oraz zabytków i obiektów historycznych. Uczniom i ich opiekunom zapewniono ciekawy program pobytu: zwiedzanie Muzeum Wojska Polskiego, Belwederu, Starego Miasta z przewodnikiem, Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej, 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego i 2 Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej w Mińsku Mazowieckim. Uczestnicy i organizatorzy konkursu złożyli także kwiaty przy Grobie Nieznanego Żołnierza, gdzie zapewniono wojskową oprawę. Serdecznie gratulujemy Michałowi, naszemu pasjonatowi historii - uczniowi klasy VII b i jego nauczycielowi historii panu Jerzemu Białokozowiczowi. Jesteśmy z niego bardzo dumni, życzymy mu dalszych sukcesów i rozwijania swojej pasji.

@Szkoła Podstawowa nr 4 im. Adama Mickiewicza w Bielsku Podlaskim 2018-06-07

W dniach 4-5 czerwca klasy IVa,IVb, IVc wybrały się na wycieczkę do Lublina, Kazimierza Dolnego i Dęblina. W piękną, słoneczną pogodę uczniowie podziwiali zabytki w/w miast. Uwieńczeniem wyjazdu była nauka i zabawa w Farmie Iluzji.

@Szkoła Podstawowa nr 4 im. Adama Mickiewicza w Bielsku Podlaskim 2018-06-05

Kolejny zjazd Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego odbędzie się 9 czerwca 2018 roku. Godzina i miejsce zbiórki : 9 czerwca godz. 8.50 - parking przy Urzędzie Miasta Bielsk Podlaski, ul. Kopernika 1 Miejsce zajęć : Stadion Miejski w Białymstoku, ul. Słoneczna 1 (godz. 10.00-11.30)- Podlaski Festiwal Nauki Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej, ul. Leśna 7, Białystok (godz. 12.00- 13.40) Planowany powrót pod Urząd Miasta Bielsk Podlaski - ok. godz. 15.00 Uczniowie oprócz zajęć realizowanych w ramach Bielskiego Uniwersytetu Dziecięcego otrzymali zaproszenie do wzięcia udziału w Podlaskim Festiwalu Nauki, w ramach którego zwiedzą stoiska i wezmą udział w zajęciach na Stadionie Miejskim w Białymstoku.

@Szkoła Podstawowa nr 4 im. Adama Mickiewicza w Bielsku Podlaskim 2018-06-04

W dniach 28-30 maja klasy VI w pełnym słońcu miały okazję zwiedzić we Wrocławiu Stare Miasto i Afrykarium. W drodze na nocleg zatrzymaliśmy się, aby obejrzeć panoramę Zamku Książ. Drugiego dnia zdobywanie Gór Stołowych: Szczeliniec i Błędne Skały oraz kaplica czaszek i spacer do uzdrowiska w Kudowie - Zdrój. Wieczorem piękny park i pyszne lody w Polanicy - Zdrój. Trzeciego dnia czekało nas wiele atrakcji w kopalni złota w Złotym Stoku. Było super!!!!! Kierowcy z PlusBus i pilot spisali się wzorowo. Dziękujemy.

@Szkoła Podstawowa nr 4 im. Adama Mickiewicza w Bielsku Podlaskim 2018-05-30

I jeszcze kilka zdjęć z wycieczki klas IVd, IVe, Va i Vc - Wieliczka, Tatry, Kraków 🏔️🏞️⛰️

@Szkoła Podstawowa nr 4 im. Adama Mickiewicza w Bielsku Podlaskim 2018-05-30

W dniach 28-30 maja klasy IV d, IV e, V a i V c były na wspaniałej wycieczce. Pierwszego dnia zwiedziliśmy kopalnię soli w Wieliczce, poznaliśmy jej historię, mogliśmy spróbować smaku...jej ścian 😊 Drugi dzień spędziliśmy w Tatrach, to najwyższe polskie góry...spacerowaliśmy Doliną Kościeliska, poznaliśmy historię góry Giewont, hotel 🏨 w którym nocowaliśmy miał wspaniały widok na Tatry Wysokie⛰️🏞️🏔️ Trzeci dzień spędziliśmy w Krakowie, zwiedziliśmy Zamek na Wawelu, Sukiennice, Planty, Collegium Maius, obejrzeliśmy pozostałości murów miejskich i Bramę Floriańską. Było super 😍

@Szkoła Podstawowa nr 4 im. Adama Mickiewicza w Bielsku Podlaskim 2018-05-29

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 4 im. A. Mickiewicza w Bielsku Podlaskim i nauczyciele klas pierwszych serdecznie zapraszają rodziców/opiekunów uczniów przyszłych klas pierwszych szkoły podstawowej wraz z dziećmi na spotkanie informacyjno – organizacyjne, które odbędzie się w dn. 11.06.2018r. o godz. 16.30 w sali gimnastycznej tutejszej szkoły. Dyrekcja

@Szkoła Podstawowa nr 4 im. Adama Mickiewicza w Bielsku Podlaskim 2018-05-29

24 maja 2018 w Białymstoku odbyło się uroczyste podsumowanie Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w szkołach podstawowych. Nasi uczniowie zdobyli w tym roku 5 tytułów laureata Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych: Michał Aściukiewicz -Wojewódzki Konkurs Historyczny Julia Alicja Jermałowska -Wojewódzki Konkurs z Języka Polskiego Laura Mkhitaryan - Wojewódzki Konkurs z Języka Rosyjskiego Szymon Niewiński -Wojewódzki -Konkurs z Języka Angielskiego Kacper Warpechowski -Wojewódzki Konkurs Matematyczny oraz 11 tytułów finalisty: Krzysztof Hryniewicki - Wojewódzki Konkurs Matematyczny i Wojewódzki konkurs Języka Angielskiego Anna Mucha - Wojewódzki Konkurs Matematyczny i Wojewódzki Konkurs z Języka Niemieckiego Weronika Bańkowska -Wojewódzki Konkurs Matematyczny Dominika Dąbrowska - Wojewódzki Konkurs Informatyczny Kuba Hryniewicki - Wojewódzki Konkurs Informatyczny Gabriela Laszuk - Wojewódzki Konkurs Informatyczny Szymon Wąż - Wojewódzki Konkurs Informatyczny Oliwia Salwocka - Wojewódzki Konkurs z Języka Polskiego Mikołaj Tomczuk - Wojewódzki Konkurs Historyczny Składamy serdeczne gratulacje wszystkim laureatom i finalistom, ich rodzicom oraz nauczycielom, którzy przyczynili się do sukcesu uczniów.

@Szkoła Podstawowa nr 4 im. Adama Mickiewicza w Bielsku Podlaskim 2018-05-27

XIV Konkurs Piosenki Ukraińskiej „Z Podlaskiej Krynicy”. Uczniowie naszej szkoły z klas z ukraińskim językiem nauczania, wzięli udział w XIV Konkursie Piosenki Ukraińskiej „Z Podlaskiej Krynicy”. Konkurs odbył się 13 maja w Bielskim Domu Kultury. Laureaci I i II miejsc wystąpili również na Koncercie Galowym, który odbył się 26 maja w ramach Dni Bielska Podlaskiego. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!🎤🤣🎶🎶🎶

@Szkoła Podstawowa nr 4 im. Adama Mickiewicza w Bielsku Podlaskim 2018-05-27

Ubiegły tydzień w klasie III c minął bardzo ciekawie i pracowicie. Dzieci chodziły do Biblioteki Miejskiej: bliżej poznały pracę bibliotekarzy, dowiedziały się jak powstały książki. Miały możliwość pisania piórem i kałamarzem. Uczestniczyły w zajęciach warsztatowych w Muzeum, podczas których tworzyły piękne makatki w ramach prezentu dla swoich ukochanych mam. Pod koniec tygodnia chodziły na lekcje plastyczno – przyrodniczą do parku, gdzie malowały farbami otaczającą przyrodę.

@Szkoła Podstawowa nr 4 im. Adama Mickiewicza w Bielsku Podlaskim 2018-05-26

Dziś Dzień Matki 💖 klasa IV d uczestniczyła w warsztatach w Muzeum, podczas których dzieci stworzyły arcydzieła w prezencie dla swoich mam 💗💗💗


See more learning institutes near Bielsk

About

Zespół szkół miejscem integracji uczniów, rodziców, nauczycieli i środowiska lokaln

Description

Celem szkoły jest wspomaganie wszechstronnego rozwoju dziecka, uczenie samodzielności, współpracy i odpowiedzialności, aby uczeń mógł stać się osobą kreatywną, tolerancyjną i otwartą na potrzeby innych. Specyfiką szkoły jest nauczanie języka ukraińskiego dla mniejszości narodowej. W programie wychowawczym szkoły priorytetowe znaczenie przyznano edukacji ekologicznej i prozdrowotnej. Szkoła zdobyła certyfikaty: Szkoła z klasą, Uczniowie z klasą, Szkoła przyjazna środowisku. W szkole odbywa się wiele ciekawych imprez, turniejów sportowych, akcji charytatywnych, wycieczek i koncertów. Wizytówką szkoły jest założony w 1995 roku ukraiński zespół pieśni i tańca Ranok, który otrzymuje nagrody na międzynarodowych konkursach i festiwalach. Na uznanie zasługują także sukcesy w piłce siatkowej i lekkiej atletyce, uczniowie mają możliwość wyboru klasy o profilu sportowym. Szkoła ma wielu laureatów i finalistów różnorodnych konkursów na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym. Placówka dysponuje 24 salami lekcyjnymi, 6 salami do kształcenia zintegrowanego, 2 salami komputerowymi z dostępem do Internetu, salą gimnastyczną, salką gimnastyczną dla klas I - III, siłownią wyposażoną w sprzęt sterowany elektronicznie, a także świetlicą i jadalnią. Istotnym elementem wspomagającym funkcjonowanie szkoły jest dobrze wyposażona biblioteka i Multimedialne Centrum Informacyjne. O bezpieczeństwo uczniów dba system monitoringu wizyjnego i system alarmowy połączony całodobowo ze stacją monitorowania. Sale lekcyjne są nowocześnie wyposażone. Szkoła posiada tablicę interaktywną, rzutniki multimedialne z ekranami, mikroskop elektryczny z kamerą, sprzęt audiowizualny. Jest tu także szkolna izba regionalna, gdzie gromadzone są eksponaty związane z naszą małą Ojczyzną, gdyż ważną rolę w życiu szkoły i kształtowaniu postaw młodych ludzi odgrywa historia i związana z nią tradycja. Dużą wagę przywiązuje się do imprez cyklicznych. Zajmują one ważne miejsce w życiu artystycznym szkoły. Są to m.in.. Pasowanie na ucznia klasy I, Wieczór Kolęd, Dzień Patrona, Święto Szkoły, Dzień Kultury Ukraińskiej. Oferta edukacyjna jest bogata i różnorodna. Wielu nauczycieli prowadzi zajęcia dla uczniów uzdolnionych, jak i mających trudności w nauce. Uczniowie mają do wyboru: - zajęcia sportowe, taneczno - wokalne, grupę cheerleaderek, chór, koła ekologiczne, komputerowe, plastyczne (zajęcia prowadzi znany w regionie artysta malarz), teatralne, przedmiotowe i wiele innych. Działa drużyna zuchowa, Samorząd Uczniowski, który wspiera akcje charytatywne: I Ty możesz zostać św. Mikołajem, Podziel się kromką chleba i prowadzi wolontariat na oddziale dziecięcym bielskiego szpitala. Biblioteka szkolna proponuje udział w spotkaniach z pisarzami oraz akcjach m.in. Cała Polska Czyta Dzieciom, Bookcrossing. Dzieci spędzające czas w świetlicy szkolnej mają możliwość twórczego rozwoju m.in. uczestnicząc w projekcie Jak to było u mojej babci. Świetlica zapewnia opiekę w godz. od 700 do 1630. Dzięki współpracy z MKRPA funkcjonuje świetlica środowiskowa Krąg Przyjaźni. Oferuje ona ciekawe i atrakcyjne formy zajęć socjoterapeutycznych, a także bezpłatne wyjścia i wyjazdy na lodowisko, basen itp. W ramach europejskiego projektu Comenius Sokrates od trzech lat placówka uczestniczy w międzynarodowym projekcie „Zdrowie dla człowieka i lspółpracuje z trzema europejskimi szkołami: Offene Schule Babenhausen Joachim-Schumann-Schule z Babenhausen - Niemcy (Hesja), Escola Secundaria D. Dinis z Lizbony - Portugalia i Prirodo - Matematicheska Gimnasia z Lovech - Bułgaria. Uczniowie wyjeżdżali do Niemiec, Bułgarii, Portugalii, a w maju 2008r. młodzież gościła w szkole koolegów i koleżanki z zaprzyjaźnionych szkół. Taki projekt to doskonała okazja do sprawdzenia i doskonalenia swoich umiejętności językowych i interpersonalnych. Szkoła znana jest ze swych działań ekologicznych, promuje zdrowy styl życia i żywienia. Certyfikat Szkoła przyjazna środowisku honoruje działania podejmowane na rzecz ochrony środowiska w akcjach ogólnopolskich: Święto drzewa, Sprzątanie świata - Polska; projektach i programach ekologicznych: My i środowisko, Bocian, Szkolny program Ekozespołów Młodzież odnosi znaczące sukcesy w konkursach ekologicznych na szczeblu ogólnopolskim (Młody Reporter Dla Środowiska, Bioróżnorodność gatunkowa i formy ochrony przyrody w Polsce, Reporterzy Ekozespołów). Od czterech lat młodzież jest zaangażowana w projekt Przywróćmy pamięć, prowadzony przez Fundację Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego. Praca w projekcie uczy tolerancji, otwartości na inne kultury, poszerza wiedzę o losach Żydów w Polsce i wielokulturowości Bielska Podlaskiego. Uczniowie każdego roku przedstawiają swoje osiągnięcia w Warszawie na uroczystym spotkaniu w synagodze Nożyków. Szkoła była także jedynym reprezentantem gminy Bielsk Podlaski wśród szkół podstawowych i gimnazjalnych realizujących projekt „Szkolne Koła rzy pomocy oprogramowania informatycznego uczniowie odkrywali i zapisywali historyczne nazwy geograficzne najbliższego regionu. W efekcie powstał ,,Słownik nazw miejscowych regionu Puszczy Białowiesk

Mission

Zespół szkół miejscem integracji uczniów, rodziców, nauczycieli i środowiska lokaln

Parking

Lot Parking No
Street Parking No
Valet Parking No

Suggestions

Ośrodek Szkolenia Kierowców Falkowski Team

Adama Mickiewicza 34B lok.5, 17-100 Bielsk Podlaski
Driving School, School, Education


Privacy Policy