Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Białej Podlaskiej

ul. Sportowa 7, 21-500 Biała Podlaska


Latest Updates

@Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Białej Podlaskiej 2017-10-01

Zaczynamy II połowę meczu UKS Olimpia BP - OTM Lesznowola.. Wynik meczu mówi sam za siebie - 23:6 dla Olimpii. JEST MOC.

@Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Białej Podlaskiej 2017-09-19

Tym, którzy potrzebują ścieżki dźwiękowej hymnu SP3, podsyłamy link do YouTube. https://youtu.be/lM0OLCt-YEs

@Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Białej Podlaskiej 2017-09-05

https://pulsmiasta.tv/2017/08/29/tym-roku-projektow-wystartowal-budzet-obywatelski-2017/

@Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Białej Podlaskiej 2017-08-31

Dziękujemy wszystkim za ciepłe przyjęcie, przychylność i głosy. MUSI się udać. #budżetobywatelski #białapodlaska https://bo.bialapodlaska.pl/index.php/glosowanie-elektroniczne/

@Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Białej Podlaskiej 2017-08-29

Prosimy o oddanie głosu na nasz projekt w Budżecie Obywatelskim. Obszar 6 pozycja 20 - Boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią dla Szkoły Podstawowej nr 3. Zagłosuj... Polub... Udostępnij... #budżetobywatelski #białapodlaska Tutaj można zagłosować: https://bo.bialapodlaska.pl/index.php/glosowanie-elektroniczne/

@Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Białej Podlaskiej 2017-06-10

Dzisiaj był Festyn Rodzinny, a już jutro Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego. Ach ta Trójka... dzieje się. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Białej Podlaskiej

@Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Białej Podlaskiej 2017-06-09

Cieszymy się że nasz Festyn Rodzinny ma takiego sponsora Jak Reporter Young. Producenta wyjątkowych ubrań, które podkreślają osobowość i styl naszych dzieci na co dzień. Dzięki że jesteście.

@Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Białej Podlaskiej 2017-06-09

Perfekcjonizm w najczystszym wydaniu. Zdjęcia, które mają duszę ... tylko takimi słowami można opisać prace naszego kolejnego sponsora - Creative - Fotorafia na obcasach. ...aż chce się oglądać dalej i dalej, kolejne i kolejne. W tych zdjęciach widać pasję i zapał do pracy. Autorka zdjęć - zawsze uśmiechnięta, zawsze życzliwa, zawsze profesjonalnie przygotowana. Zdjęcia wykonane przez tą pracownię zachowują wspomnienia na zawsze i sprawiają że wracamy do nich niezwykle chętnie i z sentymentem. Creative - pozwól niech Cię oczarują... (bo warto) https://www.facebook.com/CreativeFotografiaNaObcasach

@Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Białej Podlaskiej 2017-06-09

Nasz radosny sponsor, sponsor Festynu Rodzinnego - Centrum Rozrywki dla Dzieci Zameczek Największą i najnowocześniejsza Sala zabaw w mieście mająca trzy poziomową konstrukcje do zabawy ,podłogę interaktywną, Xbox, automaty do gier , boksy urodzinowe. Polecamy.

@Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Białej Podlaskiej 2017-06-09

Dziękujemy naszemu sponsorowi Międzynarodowa Szkoła Matematyki 2+2 , za okazane serce oraz za to że tak dzielnie i z pasją zajmujecie się dziećmi. Zapraszamy Was na Festyn Rodzinny, będzie nam bardzo miło jeżeli nas odwiedzicie. Do zobaczenia.

@Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Białej Podlaskiej 2017-06-08

Na jaką firmę liczyć jak nie na firmę ubezpieczeniową? My znaleźliśmy dobrego partnera w ubezpieczeniach - HORYZONT Ubezpieczenia Inwestycje. Wspierają nas jako sponsorzy, sprawiają że czujemy się bezpiecznie. Dziękujemy i zapraszamy na Festyn Rodzinny. HORYZONT Biała Podlaska ul. Moniuszki 24 tel. 83 342 54 84

@Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Białej Podlaskiej 2017-06-08

Relaks, pielęgnacja, poprawa nastroju, podkreślanie naturalnego piękna kobiety - tym właśnie zajmuje się nasz kolejny sponsor - Harmonia Ciała. Gabinet Odnowy. Od tego co dzieje się w tym gabinecie można dostać zawrotu głowy.... masaże, zabiegi oczyszczające, wyszczuplające, relaksujące, modelujące, medycyna estetyczna, manicure, pedicure, przedłużanie paznokci, makijaż, parafina, przekłuwanie uszu, itd, itd .... Wszystko profesjonalnie, czyściutko, zgodnie z najnowszymi trendami i wiedzą fachową. Polecamy serdecznie, warto odwiedzić i zrobić sobie prezent. Biała Podlaska ul. Prosta 52 tel. 530 892 057

@Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Białej Podlaskiej 2017-06-08

Nauka może być jeszcze ciekawsza, a nowoczesna technologia coraz częściej puka do drzwi naszych szkół. Najlepszym przykładem wykorzystania nowinek technicznych są zajęcia prowadzone przez KaiMedia - Sponsora festynu Rodzinnego. W ich ofercie znajdziemy: - E-rysowanie i e-malowanie, - artystyczne aspekty aplikacji na tablecie, - projektowanie postaci 3D, - projektowanie scenografii oraz brył 3D, - praca z hologramem 3D, - tworzenie animacji 2D oraz 3D, - ANIMUJEMY BAJKI, - Podróż po Ziemi i Kosmosie, - Tworzenie filmu animowanego, - Rozwój motoryczno-manualny z tabletem, - Zabawy z fotografią i filmem, - Tworzenie e-komiksów, - Rozwój motoryczno - manualny z tabletem. ZAJĘCIA MULTIMEDIALNE: Animacje: - RYSOWANIE oraz animowanie na podświetlanych stolikach, - Mój pierwszy film animowany – tworzymy bajkę. - rysowanie piaskiem na podświetlanym stoliku, - robienie filmów animowanych za pomocą różnych technik: plastelina, wycinanki, piasek kinetyczny, - rysowanie światłem, Młody filmowiec: - robienie filmów na kamerze, - dubbing do filmu, praca z dźwiękiem, - praca z wizualizerem, wirtualne niebo, - aparat fotograficzny, podstawy fotografii - Efekty specjalne i magia kina - Tworzenie zdjęć i ich obróbka.

@Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Białej Podlaskiej 2017-06-08

Jest pewna firma, która wspiera nas każdego roku, a o której niewiele się mówi - taki cichy bohater. Dzięki tej firmie mamy plakaty, banery, gadżety reklamowe. Pracownia reklamy Tess - Teresa Uścimiuk - bo o tej firmie tu mowa. Przepiękne i co najważniejsze skuteczne projekty reklam, plakatów, banerów, wizytówek, ulotek, itd. Zawsze na czas, zawsze w przyjaznej atmosferze, zawsze uczciwie. Dają z siebie 200%. Dziękujemy że jesteście z nami. Polecamy.

@Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Białej Podlaskiej 2017-06-07

Marzy Wam się syreni ogon? .... a może mięciutka, cieplutka poduszeczka lub kołderka dla Was lub dla Waszych pociech? My już znaleźliśmy właściwą pracownię od takich produktów - Majadesign . Perfekcyjnie wykonane, niepowtarzalne przedmioty, przemyślane wzory niespotykane w żadnych innych pracowniach, do tego indywidualne i zawsze przyjazne podejście do każdego zamówienia. Całe szczęście, że są tacy ludzie i wspierają Festyn Rodzinny. Dziękujemy. P.S. Syreni ogon to idealny pomysł na prezent.... mina obdarowanej dziewczynki... bezcenna. https://www.facebook.com/Majadesign75


See more learning institutes near Biala Podlaska

About

Fanpage Szkoły Podstawowj nr 3 im M. Konopnickiej w Białej Podlaskiej prowadzony przez RR działającą przy szkole.

Description

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej jest jedną z najstarszych szkół w mieście Biała Podlaska.
Pierwsze zapiski o szkole pochodzą z roku 1910. W tym okresie na zakupionym przez rząd rosyjski terenie przy ulicy Zielonej rozpoczęto budowę szkoły, która we wrześniu w/w roku przyjęła pierwszych uczniów.
Program nauczania ograniczał się do nauki czytania, pisania i podstaw rachunków. Nauczanie odbywało się tylko w języku rosyjskim.
W czasie I wojny światowej budynek szkoły został zajęty przez Niemców.
W roku 1916 ponownie zaczęły odbywać się zajęcia lekcyjne i zezwolono na nauczanie w języku polskim. Z czasem przybywało uczniów i wzrosła liczba nauczycieli.
Po odzyskaniu niepodległości, władze państwowe w roku 1919 wprowadziły obowiązek powszechnego nauczania. W tym czasie w Białej Podlaskiej istniały dwie szkoły powszechne. Jedną z nich była szkoła przy ulicy Zielonej, której nadano imię Marii Konopnickiej. Warunki w jakich uczyła się młodzież były trudne, ponieważ stale wzrastała liczba uczniów.
W roku szk. 1925 /26 wynajęto pomieszczenia na sale dydaktyczne u osób prywatnych przy ul. Zielonej, Kolejowej i Łomaskiej. W tym okresie szkoła liczyła już 12 oddziałów.
1928 rozpoczęto budowę nowego gmachu szkolnego przy ul. Sportowej, który oddano do użytku 8 września 1930 r.
Ważnym wydarzeniem w 1932 roku było poświęcenie sztandaru szkoły przez biskupa Czesława Sokołowskiego.
Rok szkolny 1933/34 przyniósł duże zmiany. Z części oddziałów Szkoły Podstawowej nr 3 utworzono Szkołę Podstawową nr 5.
Wybuch II wojny światowej spowodował przerwanie zajęć dydaktycznych.
8 października 1939 r budynek przy ul. Sportowej został zamieniony na kwaterę szkoły podoficerskiej wojsk niemieckich. Zajęcia odbywały się co drugi dzień przy ul. Górnej i Zielonej.
Dnia 1 lipca 1941 roku proces dydaktyczny zawieszono. Nauczania jednak nie zaprzestano, lekcje odbywały się w stodołach miejscowych gospodarzy. Po zakończeniu działań wojennych, wspólnym wysiłkiem rodziców i nauczycieli odremontowano część zniszczonego w 40 % budynku szkolnego oraz pozyskano niezbędne wyposażenie. Nauka odbywała się do godz. 17. Młodzieży, której okupacja nie pozwoliła ukończyć szkoły zorganizowano kursy dokształcające.
Lata pięćdziesiąte przyniosły zmianę oblicza miasta. W rejonie ulic Sidorskiej i Kościuszki, powstały nowe bloki, a w związku z tym wzrosła liczba dzieci.
W roku szk. 1956/57 szkoła liczyła już 1000 uczniów.
W roku 1961 warunki szkoły nieznacznie polepszyły się, ponieważ Szkoła Podstawowa nr 5 przeniosła się do nowo gmachu przy ul. Sidorskiej, umożliwiło to prowadzenie zajęć pozalekcyjnych. Z większym rozmachem i zaangażowaniem działała drużyna harcerska, Koło Żywego Słowa, koło teatralne i zespół folklorystyczny. Liczba uczniów ciągle rosła, dlatego w 1970 r. podjęto decyzję o rozbudowie szkoły.
W roku 1973 oddano do użytku kilka nowych pomieszczeń w tym: pracownię do zajęć technicznych, salę gimnastyczną i gabinet lekarski. Sale lekcyjne zaczęto wyposażać w nowoczesne pomoce dydaktyczne, przystosowując je na klasopracownie.
Jednym z bardziej wzruszających momentów w historii szkoły było przekazanie przez pana Kaliszuka – woźnego szkoły, 16 lutego 1975 r. sztandaru szkolnego, który przez okres 43 lat był pieczołowicie przechowywany.
W latach osiemdziesiątych stale wzrastała liczba uczniów i wynosiła już 1100. Zajęcia odbywały się od godz. 7.30 do 19.00. Mimo trudnych warunków młodzież osiągała sukcesy, np. zajęła II miejsce w konkursie wojewódzkim na najbardziej usportowioną szkołę.
Ważnym wydarzeniem w roku 1981 było odsłonięcie popiersia patronki szkoły Marii Konopnickiej, dokonała tego zasłużona nauczycielka p. Jadwiga Krzowska.
W roku 1989 rozpoczęto wykopy pod budowę nowego segmentu dydaktycznego, w związku z bardzo trudną sytuacją lokalową. W budynku głównym przy ul. Sportowej oraz w budynkach przy ul. Chłodnej, Topolowej, Czerwińskiego, H. Sawickiej (obecnie Łomaskiej) uczyło się 1456 uczniów w 52 oddziałach. Zajęcia trwały do godz. 18.10. Grono pedagogiczne liczyło wówczas 82 nauczycieli.
Po trzech latach budowy w 1992 r. nastąpiło uroczyste otwarcie nowego skrzydła szkoły. Przybyło 7 sal lekcyjnych, szatnia i pomieszczenia socjalne. Umożliwiło to przeniesienie zajęć lekcyjnych z dwóch budynków do szkoły macierzystej. Pozostał budynek przy ul. Czerwińskiego.
Dokładano wielu starań aby poziom edukacji był wysoki. Dzięki wspólnym wysiłkom rodziców i nauczycieli w roku 1995 utworzono pracownię komputerową.
Ze względu na rozbudowę osiedla Pieńki, Grzybowa, Za Torami i Słoneczne Wzgórze stale wzrastała liczba uczniów.
Rok 1997\98 był rokiem, w którym największa ilość dzieci realizowała obowiązek szkolny. Uczęszczało wówczas 1589 uczniów, a proces dydaktyczny realizowany był w 58 oddziałach. Grono pedagogiczne liczyło 98 nauczycieli.
Doniosłym wydarzeniem w życiu szkoły było ufundowanie przez proboszcza parafii WNMP ks. Mieczysława Skrodziuka nowego sztandaru szkoły wykonanego na wzór i podobieństwo pierwszego.
Po przeprowadzeniu Reformy Oświaty nastąpiły zmiany systemu edukacji co spowodowało, że szkoła podstawowa stała się 6 – klasową. Obecnie do szkoły uczęszcza 900 uczniów, a proces dydaktyczny realizowany jest w 35 oddziałach.
„Trójka” posiada 26 klasopracowni, w tym: zmodernizowane i unowocześnione sale kształcenia zintegrowanego, salę gimnastyczną, bibliotekę, czytelnię, świetlicę terapeutyczną i dzienną ze stołówką.
Stało się tradycją, że co roku w dniu patrona szkoły w celu wzbogacenia procesu dydaktycznego oddaje się do użytku nowocześnie wyposażone klasopracownie.
Utworzono nową pracownię komputerową z Internetem ([email protected]).
,,Trójka” jest szkołą podstawową posiadającą najnowocześniejszą pracownię językową.
Należy podkreślić, że 40 % kadry ma ukończone studia podyplomowe, 25 % posiada kwalifikacje do nauczania dwóch przedmiotów.
W 90 – letniej historii szkoły dyrektorami byli:
|1919 – 1925 Jan Bojko, Helena Olszewska, Władysław Idziaszczyk, Michał Peer, Maciej Kampa.
1925 – 1939 Stanisław Carnelli.
1939 – Jadwiga Krzowska, Stanisław Duński.
1939 – 1943 Stanisław Carnelli.
1943 – 1944 Dymitr Tymoszuk.
1944 – 1946 Stanisław Duński.
1946 – 1949 Tomasz Grunwald.
1949 – 1950 Władysław Morawski.
1950 – 1953 Aleksander Charytoniuk.
1953 – 1954 Mria Pawłowska.
1954 – 1969 Bronisława Charytoniuk.
1969 Bolesław Lapiński.
1969 – 1975 Stanisław Kołaciński.
1975 – 1980 Hanna Kasprzyk.
1980 – 1988 Krystyna Purgał.
1988 – 1989 Henryk Piesta.
1989 – 1995 Kazimierz Wojtaszek.
1995 – 2005 Grażyna Główka.
2005- 2009 Brygida Fabrycka.
od 2009r. Marta Cybulska – Demczuk

Mission

We wszystkich działaniach kierujemy się wyznawanymi wartościami
oraz poszanowaniem praw i godności człowieka, zgodnie z Konwencją o Prawach Dziecka oraz Konwencją o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności.
Wychowujemy uczniów w duchu uniwersalnych wartości moralnych, tolerancji, humanistycznych wartości, patriotyzmu, solidarności, demokracji, wolności
i sprawiedliwości społecznej.
Kultywujemy tradycje oraz ceremoniał szkolny, a wszystkie działania pedagogiczne
i opiekuńczo - wychowawcze orientujemy na dobro podopiecznych (tworząc warunki intelektualnego, emocjonalnego, społecznego, estetycznego i fizycznego rozwoju uczniów), a także ich dalszy los.
Przygotowujemy młodzież do świadomego i racjonalnego funkcjonowania w świecie ludzi dorosłych oraz do pełnienia ważnych ról społecznych.
Ściśle współdziałamy z rodzicami, prawnymi opiekunami, (którzy są najlepszymi sojusznikami nauczycieli, zwłaszcza wychowawców) oraz innymi partnerami zewnętrznymi wspierającymi szkołę w jej rozwoju.
Ustawicznie diagnozujemy potrzeby i oczekiwania środowiska lokalnego
oraz wszystkich, bezpośrednich „klientów” szkoły.

Founded

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Białej Podlaskiej was founded in rok 1910


Suggestions

Studium Celne

Warszawska 14
School


Privacy Policy