HomeEstonia

Tähtvere Learning Institutes

Latest Updates

Hurraaa! Meie Tibukeste rühma Triinul on täna sünnipäev, palju-palju õnne sünnipäevaks! 🌸

Tervisekaitse spetsialisti eriala lõpetanud Tartu Tervishoiu Kõrgkooli vilistlane Elisa Kender uuris oma lõputöös Eesti lapsevanemate vaktsineerimiskäitumist. Loe artiklist lähemalt, mis õigupoolest lapsevanemate vaktsineerimiskäitumist mõjutab.

"See kool on andnud mulle suurel hulgal julgust, elurõõmu, õpitahet ja palju muud. /.../ Meie kooli õpetajad on vist ühed parimatest parimad. Kui sul on mure, nad aitavad. Kui sa nutad, siis nad lohutavad. Kui muutud ülemeelikuks, siis rahustavad! " kõlasid eile meie 9. klassi lõpetaja sõnad. Armsamat ja siiramat aktust oleks raske ette kujutada. Väga läksid südamesse ka ema sõnad, kelle poeg on peaaegu algusest peale meie koolis õppinud: "see tilluke kool on oma armastuse ja hoolivusega meid kõiki liigutanud..." Armsad lõpetajad, jääme teid igatsema!

Geenifoorumi teemadel ja 100 000 projekti käekäigust saates "Nutikas"

@Aeg-Ruum 2018-06-04

Aeg-Ruumi noored käisid üheskoos MTÜ Noored Toredate Mõtetega noorsootöötajatega Karoliine lasteaia perepäeval väiksematele mudilastele mänge ja tegevusi läbi viimas. Meil oli väga tore pärastlõuna! Näomaalingud ning pudelimäng olid sealsed kohapealsed vaatamisväärsused! ☀️ Pildikogu: M. Lillevere

It is with great sadness that we inform you of the sudden passing of our Rector Volli Kalm due to unexpected health reasons. Our deepest condolences go to his family. Volli Kalm (10 February 1953 – 23 December 2017)

Eelmisel kolmapäeval olid meie külalisteks Laeva Põhikooli esindajad, et anda üle oma kooli 1.-3. klasside õpilaste poolt kokku kogutud annetused. Meie südant jäid soojendama, lisaks lahkusele, head soovid nagu "Kauneid Jõule", "Jõudu-jaksu edaspidiseks", "Kõigi unistuste täitumist". Aitäh Teile, armsad lapsed. Ja aitäh vanematele, kes sellised lapsed on kasvatanud. 😍 #tartulasteturvakodu, #laevapõhikool, #kingitused, #annetused, #heategevus, #headjõulusoovid, #häidjõule

Uus aasta läheneb ja kuigi näib, et varssade tulekuni on veel aega küll, oleme meie teinud juba esimesed ettevalmistused, et tulevalgi aastal oleksime valmis aitama, kui miski varsa elu alguses ei lähe plaanipäraselt. Et teadmised oleks värsked, osales Egne 9-10.detsembril vastsündinud varssade ravile suunatud koolitusel Soomes. Koolitajateks olid kõrgelt hinnatud spetsialistid nii Ameerikast kui Euroopast: Pamela Wilkins, Jessica Kidd ja Vikki Scott. Samuti oleme meie kliiniku tublilt doonorhobuselt Rändurilt kogunud verd, millest saame eraldada haigetele varssadele väga vajalikku plasmat.

Oluline info! TÜK meestekliiniku Tallinna keskus on suletud 23.12.17-01.01.18. Analüüside vastuvõtt reedel 22.12 kuni kell 10.30. Soovime kõigile ilusat aasta lõppu! Kiiremate muredega saab sel ajaperioodil pöörduda meie Tartu keskusesse.

Paneme üles aasta viimase pildiküsimuse - millega on tegu ja kus see asub? Vastata ja skoori saab teha ikka osakonna lehel https://www.geograafia.ut.ee/et/geograafiahuvilisele/pildimang-tunne-eestimaad-0 Küsimus on selle aasta viimane. Järgmisel nädalal, 20ndal detsembril anname vastuse ja teeme ka kokkuvõtte aasta tulemustest. Kuulutame välja võitjad ja autasud parematele :) Eelmise nädala vastus oli Vanigõjärv (Savihoovi järv) Võrumaal Tserebi ja Viitka külas. Õigeid vastuseid oli kokku 18, seitsme kiirema hulka said Raido Raagmaa, Eleri Hirv, Sander Mirme, Rene Ottesson, Karli Kannel, Elli Altin ja Marta Olvet.

Kes mäletab veel seda aega, kui ükski kodu värav ega aed ei takistanud last välja sõpradege mängima minemast? Liikumisõpetuse aine raames on võimalik sisse tuua uusi (või hästi unustatud vanu) spordialasid, liikumisviise ja lõbusaid tegevusi. Üheks liikumisoskuse õpitulemuseks on hüppeoskus. Tegevuse näitena võib tuua parkuuri. Tänases jõuluootuse videos õpetab Tartu Ülikooli Sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi tudeng Reimo Kivine, kuidas teha Monkey Vault’i ehk üle takistuse hüpet.

Ühineme soojade tervituste ja heade soovidega alustavatele õpetajatele! Imeliste õpetajapäevade jätku!

@NORT Koolitus 2017-12-08

Tootefoto headus ja kvaliteet on toote müümisel ülioluline. Seda eriti veebis, kus klient saabki kogu info toote kohta just piltide kaudu. Õppepäeva eesmärgiks on omandada toodete pildistamise tehnika ja seda mitte professionaalseid vahendeid omades vaid kasutades võimalikult palju igapäevaseid ja olemasolevaid vahendeid (nt laualambid, valge paber jms). Eesmärgiks on saada ka „seebikarbi“ ja koduste vahenditega võimalikult kvaliteetsed tootefotod, mida kasutada veebis, oma kodulehel või e-poes. Samuti käsitletakse toodete pildistamist ka edasijõudnuma fotograafi tasemel, kasutades keerukamat fototehnikat. Siit leiab igaüks endale midagi.

@UT Economics Club 2017-12-07

Life controlled by technology is not so far away... by Wall Street Journal. Would you like to live like that? Link: https://www.youtube.com/watch?v=LBs9jXivzjw

@MOTOHUNT Autokool 2017-12-02

Motohundid oma pädevust tõstmas! Tänud Andras Laugamets, Raul Jalast ja Tartu kiirabi.

@Tartu MUN 2017-12-02

The third edition of Tartu Model United Nations will take place from 30 March to 1 April 2018 in the lovely student city of Tartu located in the vernal Southern Estonia. It is hosted by the University of Tartu. This year’s conference will focus on "Globalisation, labour market and (in-)equality". On a three-day conference, we will dig deep into the legal controversies regarding work force as well as international humanitarian and security issues that are up for discussion globally. Tartu MUN 2018 agenda: 1st committee of the general assembly (Disarmament and International Security): - Combating the illicit trade in small arms and light weapons - Prevention of acquiring weapons of mass destruction by terrorist organisations - Regulation and control of private military contractors 2nd committee of the general assembly (Economic and Financial): - Entrepreneurship for development in third world countries - Global trade for economic integration of least developed countries - World’s economy growth through the use of natural resources model 3rd committee of the general assembly (Social, Cultural, and Humanitarian): - The right of people to self-determination - Preventing sexual violence in conflict - Working towards the implementation of SDG 10 Check out www.tartumun.com for further information! Registration to Tartu MUN is open to all university students. High-school students and recent graduates just as welcome. The age limit for the conference is 18. No matter what your previous MUN experience or knowledge in international relations is, we look forward to welcoming you! (Just make sure you know that Iran and Iraq are two different countries and not just a spelling mistake) To apply, just fill in this registration form and you’re all set: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe3mN0XBxtBrtrzIs_hhy-KJs6x_Dk5dpyAvql3ULkA5vp6Fg/viewform Fee: 15€ - early bird (until 31 January), 25€ otherwise. The fee covers: * participation in the conference * delegate's kit and necessary materials * three meals * coffee, tea and snacks during the coffee breaks * entrance to the socials * accommodation * a survival kit to help you deal with Estonian spring Registration is open until 15 February. Tartu Model United Nations is organised by the Society of International Relations at University of Tartu, a student non-profit, which connects students interested in diplomacy and foreign affairs. The cover picture of the event is provided by Tiit Grihin, www.taevakaamera.ee.

Juba täna õhtul on võimalik näha ja kuulda mõningaid mõtteid ja tutvuda uurimissuundadega, millega TÜ geoloogia osakonna teadlased Eesti põlevkivituha probleemile lahendusi otsivad.

Kogemuse saamiseks soovitame osaleda Talveakadeemia teadustööde konkursil. Miks mitte harjutada artikli kirjutamist ning ka ettekandmist Sinule olulisel teemal laiemale publikule? Rakendusbioloogia massidesse!

@Teadusbuss 2017-11-15

Rebastel oli eelmine nädal vägagi tegus. Neljapäeval käidi isadepäeva puhul Kanepi Gümnaasiumis, kus räägiti valgusest ja värvidest ning tehti pisut mürtsu, suitsu ja tuld. Esinejaid juhendas särtsakas Helen.

Meie raamatukogu võttis osa JOOSEP SANGA plaadiloteriist ning võitsime 10 CDd eesti muusikaga! Täname muuhulgas ka loterii esinaist taksikoer Sofit, postituvi Maiet, kes plaadid kohale toimetas ning kindlasti ka JOOSEPIT ennast, kes sellise toreda loterii korraldas!

Annelinna raamatukogus kuuleb kolmapäeval Mozarti muusikat Tartu II Muusikakooli õpilaste esitluses.

Aitäh kõigile õpilastele, kes panid oma teadmised ja nutikuse proovile tänases loodusteaduste olümpiaadi piirkonnavoorus! Samuti soovime tänada tublisid õpetajaid üle Eesti oma kasvandike tõhusa ettevalmistamise eest! Kõigil osalenud õpilastel on võimalik hinnata oma äsjast olümpiaadikogemust, täites tagasiside küsimustiku aadressil http://ebo.ee/elo/test/tagasi18.php või vene keeles aadressil http://ebo.ee/elo/test/obratnoe18.php – vastajate vahel loosime välja loodusteadusliku sisuga auhindu! Õhtuks lisame olümpiaadi kodulehele ka ülesannete õiged lahendused.

All students are welcome to the TechChill Guest Lecture at the Institute of Technology Nooruse 1-121 on Monday at 12:15pm!

@Tartu Ülikool 2017-11-10

Juba järgmisel teisipäeval on Sul võimalus võtta osa ühest põnevast foorumist. Millega tegu? Kliki üritusel ja saa teada!

Meie koolis on samal ajal jõululaat ja raamatuvahetus

@Reiting 2017-11-08

Kas puutud enda töös kokku Soome raamatupidamisega ja sooviksid enda teadmisi täiendada? Või soovid alustada tegutsemist just antud valdkonnas? Ootame Sind koolitustele Soome raamatupidamine algajatele ning Soome majandusaasta aruanne ja aastadeklaratsioonid. Kõigile koolitusel osalejatele kaasa ka mahukas õpimapp! Loe koolituste kohta lähemalt siit: http://reiting.ee/koolitus&id=5

Loodusmuuseum kutsub huvipäeval uurima loodusharuldusi Eestis ja maailmas Huvipäeval saab tundma õppida haruldasi mineraale, looma ning taimeliike nii Eestis kui ka maailmas. Huvipäev “Looduse haruldused” toimub 11. novembril kella 11.00-15.30 Tartu Ülikooli loodusmuuseumis Vanemuise 46. Kogu päeva vältel toimuvad erinevad põnevad tegevused igas vanuses loodusehuvilistele. Õpitakse tundma haruldasi mineraale, looma ja taimeliike ning uuritakse, miks need liigid on haruldaseks muutunud. Muuseumi püsinäitusel toimub põnev otsimismäng, mille raames tuleb üles leida sellised haruldused nagu must-toonekurg, tiiger ja metsis, kuid ka latimeeria, orangutan ja suur-mosaiikliblikas. Väiksemad loodusehuvilised saavad meisterdada haruldast soomuslooma pangoliini ja hallpapagoid. Loodusmuuseumi huvipäevade kindlaks osaks on lemmikloomade õpitoad, mis seekord algavad kell 11.30 ja kell 13.30 ning kestavad tund aega. Tutvust saab teha tarantli, roheleeguani, kuningpüütoni ja teiste eksootiliste lemmikloomadega. Kellel on piisavalt närvi, saab kuningpüütoni endale kasvõi kaela riputada. Huvipäeva raames saab külastada ka loodusmuuseumi uut näitust “Kaduvate liikide kannul” ning uurida nutiseadmest maailma loomaliigi haruldaseks muutumise lugusid. Ajutiste näituste ruumis on üles seatud näitus, mis keskendub Eesti metsa kaduvatele liikidele. Osalemine muuseumipiletiga. Korraldamist toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus. Info: Tartu Ülikooli loodusmuuseum Tel 737 6076 [email protected] www.natmuseum.ut.ee

25. novembril toimub Tartu Waldorfgümnaasiumi traditsiooniline heategevuslik väga varane advendilaat. Sel aastal kannab laat EV100 pitserit. Ka Tartu Waldorfkooli laadal endal on väike tähtpäev - esimene laat toimus 1992 ehk 25 aastat tagasi. Korraldajad lubavad sajandi laadale ning juubelile kohaseid üllatusi ning kvaliteeti. TWG laat on heategevuslik - kogu tulu läheb kooli õueala atraktsioonide väljaehitamiseks. Peagi ka täpsem päevakava. Tewitusi laadarahwale! Добро пожаловать, товарищи! Welcome!

@Shaté Tantsukool 2017-11-06

Nädalavahetusel osalesid paljud meie tantsijad Tartu Tantsuakadeemia workshopil! Aitäh, Léa Philipp, suurepärasel emotsiooni eest! Foto: Marlene Kirt

Homme lastakse vabadusse maaülikoolis pliimürgistusest taastunud haruldane kaljukotkas ning lennuvõime tagasi saanud noor merikotkas. Lindude nõnda kiire paranemine näitab, kui head tööd maaülikooli loomaarstid teevad. Tuult tiibadesse!

Suggestions

Tartu Ülikooli Botaanikaaed

Lai 38, 51005 Tartu, Estonia
Education, Garden Center, Park

Eesti Maaülikool/Estonian University of Life Sciences

Kreutzwaldi 1, 51014 Tartu, Estonia
College & University, College & University

Tartu Tervishoiu Kõrgkool

Nooruse 5, 50411 Tartu, Estonia
College & University, Organization

Tartu Ülikool

Ülikooli 18, 50090 Tartu, Estonia
College & University, College & University

Miina Härma Gümnaasium

Tõnissoni 3, 50409 Tartu, Estonia
High School

Shaté Tantsukool

Narva maantee 2, 51013 Tartu, 51009 Tartu, Estonia
Dance Studio, School

Tartu Ülikooli Eesti Geenivaramu, Eesti Biopank

Riia 23B, 51010 Tartu, Estonia
Biotechnology Company, College & University

Tartu Oskar Lutsu nimeline Linnaraamatukogu

Kompanii 3/5, 51004 Tartu, Estonia
Library

Tartu Waldorfgümnaasium

Kreutzwaldi 64, Tartu, Estonia
High School

Heino Elleri nimeline Tartu Muusikakool

Lossi 15, 51003 Tartu, Estonia
Music Lessons & Instruction School, Trade School, School

Political Science - University of Tartu

Lossi 36, 51003 Tartu, Estonia
College & University, College & University

Tartu Laste Turvakodu

Tiigi 55, 50410 Tartu, Estonia
Government Organization, Education

Aeg-Ruum

Tähe 3, Tartu, Estonia
Non-Governmental Organization (NGO), Education, Youth Organization

Reiting

Kastani 39, 50410 Tartu, Estonia
Education, Company

Eesti Maaülikooli hobukliinik

Friedrich Reinhold Kreutzwaldi 62, 51014 Tartu, Estonia
Veterinarian, College & University

MOTOHUNT Autokool

Pepleri 6, Tartu, Estonia
Education

Tartu Ülikooli Kliinikumi Meestekliinik

Tallinn - Gonsiori 3 / Tartu - L. Puusepa 1a / Pärnu-Seedri 6, Tartu, Estonia
Hospital, College & University, Medical Company

Geograafia osakond

Vanemuise 46, 51014 Tartu, Estonia
College & University

Tartu Ülikooli liikumislabor

Jakobi 5, 51014 Tartu, Estonia
Public & Government Service, Education

Teadusbuss

Ravila 14c, Tartu, Estonia
Education

Koogel ja Moogel lastehoid

lai 30, 51005 Tartu, Estonia
Preschool

Tartu MUN

Lossi 36, 51003 Tartu, Estonia
Education

Geoloogia osakond - Tartu Ülikool

Ravila 14A, Tartu, Estonia
College & University, School, College & University

Avatud Meele Instituut

Veski 69, 51007 Tartu, Estonia
Educational Research Center, College & University, Education

UT Economics Club

Juhan Liivi 4, Tartu, Estonia
Social Club, Education

Keelehooldekeskus

Küüni 3-222, 51004 Tartu, Estonia
Education

Tartu Kristlik Põhikool

Ööbiku 10A, 50404 Tartu, Estonia
School

EMÜ Rakendusbioloogid

Kreutzwaldi 5, Tartu, Estonia
College & University, College & University

Kullakalli lastehoid

Vikerkaare 40 ja Käbi 16, 11111 Tartu, Estonia
Preschool

NORT Koolitus

Vaksali 17a, ruum 407, 50410 Tartu, Estonia
Computer Training School